Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin vytvoril nové ALL-TIME-HIGH! Na mnohých burzách prvýkrát prekonal $20 000

Článok

Bitcoin ATH
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci na niektorých burzách prekonal Bitcoin svoje historické maximum z roku 2017 už zhruba dva týždne dozadu, až teraz môžeme plnohodnotne oslavovať nové all-time high. Pred niekoľkými desiatkami minút totiž prekonal na všetkých rešpektovaných burzách cenu 20 000 dolárov a teda prekonal aj svoje najvyššie zaznamenané historické maximum 20 081 dolárov zo 17. decembra 2017.

Analytici predpokladajú, že vytvorenie nového maxima neznamená koniec tohto býčieho trhu a hoci nemožno vylúčiť, že sa cena BTC pozrie opäť pod úroveň 20 000 dolárov a možno dôjde aj k výraznej korekcii, predpokladá sa, že rok 2021 bude v znamení vytvárania nových cenových maxím. To, kde by sa mohol tento rastový cyklus zastaviť je naozaj ťažko odhadovateľné, pretože zhoda v tejto veci rozhodne nepanuje ani medzi najznámejšími propagátormi najznámejšej kryptomeny. Kým Robert Kiyosaki tipuje, že v roku 2021 môže Bitcoin dosiahnuť cenu 50 000 USD, taký Anthony Pompliano tvrdí, že pokojne môže prekonať 100 000 USD. Nuž a Raoul Pal je ešte väčším optimistom, keďže cenu 200 000 USD za Bitcoin by na konci roka 2021 považoval za absolútne férovú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zrejme málokto bude spochybňovať fakt, že súčasný bitcoinový bullrun je odlišný od toho predchádzajúceho. Do značnej miery je totiž poháňaný inštitucionálnym kapitálom. V roku 2020 vstúpili do hry mnohé firmy na čele s Microstrategy, Square, MassMutual či PayPal. Investície do Bitcoinu schvaľujú aj mnohí rešpektovaní investori na čele s Paulom Tudorom Jonesom či Stanleym Druckenmillerom. Je teda možné, že volatilita aj vďaka tomu, že Bitcoin je aktuálne skôr v rukách inštitúcii než emóciami ovládaného retailu, bude nižšia, než bola medzi býčími rokmi 2016 a 2017. Až čas však ukáže, či to bude pravda.

Pri investovaní do Bitcoinu buďte naďalej opatrní. Nikto nevie, kde sa cena zastaví a garantovať nevieme ani to, že pôjde vyššie, než je teraz, hoci nálada na trhu je mimoriadne priaznivá.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.