Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin vlastní aj SpaceX a sám Elon Musk, tvrdí Scaramucci

Článok

Musk Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V čase, kedy Bitcoin bojuje o prekonanie rezistencie okolo úrovne 60 000 USD sa objavila špekulácia, ktorá zaplavila sociálne siete na čele s Twitterom. Rozvíril ju Anthony Scaramucci, CEO spoločnosti SkyBridge Capital. 

Scaramucci, ktorý krátko pôsobil za vlády Donalda Trumpa aj v Bielom dome, napísal na Twitteri, že Elon Musk nielenže investoval do Bitcoinu skrz firmu Tesla, ktorá v podaní na SEC potvrdila akvizíciu BTC za 1,5 miliardy dolárov, ale aj cez jeho ďalšiu futuristickú firmu SpaceX, ktorá chce jedného dňa dostať ľudí na Mars (SpaceX nie je verejne obchodovaná firma, čiže na rozdiel od Tesla nemala povinnosť uviesť tieto informácie SEC). Okrem toho má mať nemalú akvizíciu v BTC aj ako fyzická osoba.

,,Elon Musk nezostal len pri Tesle. Podľa toho čo viem tak SpaceX tiež má bitcoiny na svojej súvahe. Elon Musk vlastní viac ako 5 miliárd v Bitcoine, skrz Teslu, SpaceX a ako fyzická osoba. Žiadna žijúca osoba na tejto planéte nespravila viac pre ochranu tejto planéty pred klimatickými zmenami. Idea, že investuje do špinavých aktív je absurdná. Budúcnosť Bitcoinu je v ťažbe pomocou obnoviteľných zdrojov. Elon Musk vidí budúcnosť v 1) obnoviteľných zdrojoch nahradzujúcich fosílne palivá, 2) v tom, že bitcoin demonetizuje zlato, akcie a umenie a stane sa najväčším držiteľom hodnoty. Odpoveď na energetické FUD je Elon Musk.“ 

Tweet Scaramucciho zdieľali krátko na to aj Anthony Pompliano či Michael Novogratz z Galaxy Digital. V čase písania tohto článku sme ešte nezaznamenali vyjadrenie samotného Muska. Upozorňujeme teda, že zo strany šéfa Tesla, SpaceX a ďalších futuristických firiem táto informácia nebola potvrdená a teda stále ju možno vnímať skôr ako špekuláciu.

https://twitter.com/APompliano/status/1372942920173649920

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.