Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin vlastní 6% amerických investorov, tvrdí nový prieskum

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Prieskum analytickej spoločnosti Gallup naznačuje výrazný rast obľúbenosti Bitcoinu medzi mladými americkými investormi, obzvlášť medzi mužmi.

Podľa prieskumu Gallup Investor Optimism, ktorý definoval amerických investorov ako dospelých ľudí, ktorí investovali do akcii, dlhopisov alebo podielových fondov viac ako 10 000 amerických dolárov, od roku 2018 medzi nimi výrazne stúpol počet tých, ktorí investovali do Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prieskum, ktorý sa realizoval medzi 22. júnom a 29. júnom 2021 zistil, že zo vzorky 1037 respondentov spadajúcich do vyššie zmienenej definície, vlastní Bitcoin 6% opýtaných ľudí, čo je nárast o štyri percentá oproti roku 2018.

Bitcoin je jednoznačne populárnejší medzi mladšími investormi do 50 rokov, z ktorých priznalo investíciu do tejto kryptomeny 13 percent opýtaných. Nad 50 rokov figuroval Bitcoin v investičnom portfóliu len medzi tromi percentami. Populárnejší je zároveň u mužov, z ktorých investovalo do BTC 11% respondentov, kým zo žien len 3%.

Z prieskumu taktiež vyplýva, že 55% mužov naďalej nemá žiadny záujem o kúpu Bitcoinu, kým u žien toto číslo predstavuje 61%. Ide však o mierny percentuálny pokles v porovnaní s výsledkami z roku 2018.

Popularita BTC medzi mladými však rastie, čo potvrdzuje údaj o ich názore na Bitcoin vo vekovej kategórii od 18 do 49 rokov. Kým v roku 2018 odpovedalo skepticky ohľadom Bitcoinu 56% opýtaných z tejto vekovej skupiny, v súčasnosti nevidí v BTC zmysel len 38%.

Stúplo taktiež samotné povedomie o kryptomenách. V roku 2018 priznalo vedomosti o nich 48% opýtaných z kategórie do 49 rokov, dnes je to už 62%.

Pokiaľ ide o obavy z investície do Bitcoinu, BTC ako veľmi rizikový označilo v roku 2018 až 75% investorov. V súčasnosti to je už “len” 60%. Za  najmenej rizikový ho z pohľadu investície vnímajú mladší investori vo veku 18-49 rokov, ktorý uviedli túto možnosť v 47% prípadov.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.