Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin v lete za $60 000? Trh kryptomien prekonal ATH

Článok

bitcoin-rast
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavný finančný analytik firmy Investing.com Jesse Cohen si myslí, že Bitcoin v prvej polovici roka 2021 prekoná cenu 60 tisíc dolárov. Pomôže mu k tomu rastúci inštitucionálny záujem investorov  v kombinácii s očakávaným tlačením nových peňazí do globálneho finančného systému zo strany centrálnych bánk.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Po rekordnom roku 2020, kedy došlo k rastu o viac ako 300% sa zdá, že Bitcoin zostane aj v roku 2021 veľmi silný, pretože do trhu vstúpi viac malých investorov a taktiež veľkých inštitucionálnych kupcov. Tí čo už sú v trhu medzitým budú pokračovať v stratégii HODL,” skonštatoval.

Cohen si zároveň myslí, že Bitcoinu môže hrať do karát aj fakt, že čoraz viac nových malých investorov (retailu) inklinuje k rizikovým investíciám, pričom nejde len o Bitcoin.

Predstaviteľ Investing.com svoje názory odvodil aj od novej štúdie, podľa ktorej 63% respondentov vo Veľkej Británii plánuje investovať do Bitcoinu v priebehu roku 2021. Viac než 60% respondentov z 800 člennej vzorky taktiež verí, že Bitcoin prekoná cenu 60 000 USD už tento rok.

Cohen zároveň upozornil, že najavšie obavy investorov súvisia s reguláciami, čo potvrdil aj prieskum. ,,Vzhľadom na to, že Bitcoin sa dostáva do hlavného prúdu a púta väčšiu pozornosť, bude pravdepodobne naďalej skúmaný regulačnými orgánmi v Spojených štátoch, Európe aj v Ázii.”

Pokiaľ ide o cenovú predpoveď 60 000 USD za Bitcoin, patrí ešte medzi tie “umiernenejšie”. Šéf Pantera Capital Dan Morehead napríklad tvrdí, že do augusta 2021 bude stáť Bitcoin 115 tisíc dolárov a šéfka Binance.US Catherine Coley predpovedá cenu 100 000 USD do konca roka. Podľa modelu Stock To Flow (S2F), ktorého autorom je trader Plan B, by sa mal Bitcoin do decembra 2021 pohybovať na cene medzi 100 000 USD až 288 000 USD.

Nová rekordná kapitalizácia kryptotrhu

Hoci sa Bitcoin aktuálne obchoduje niekoľko tisíc dolárov pod svojimi historickými maximami, celková kapitalizácia kryptotrhu dosiahla 4. februára svoj nový rekord v podobe 1,139 bilióna dolárov. Prispel k tomu najmä rast hodnoty kryptomeny Ethereum, ktorá prekonala svoje ATH z januára 2018  a tiež rast niekoľkých ďalších vysoko kapitalizovaných altcoinov ako sú Polkadot, Litecoin, XRP či Cardano.

Tudor Jones a LL Cool J investujú do nového kryptofondu

V období rastúceho záujmu o kryptomeny vstupuje na trh aj nový kryptofond, ktorý založil Glenn Hutchins a jeho syn James Hutchins. Podľa informácii Yahoo! Finance už získal kapitál v hodnote zhruba 72 miliónov dolárov od investorov ako sú rešpektovaný Paul Tudor Jones, raper a herec LL Cool J či bývalý generálny riaditeľ PepsiCO Indra Nooyi. Peniaze z fondu už boli použité na investície do viacerých spoločnosti podnikajúcich v oblasti kryptomien ako sú Dapper Labs, Aexlar či Nori.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.