Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin svoje ATH ešte nedosiahol, hoci mnohí to už konštatujú

Článok

Bitcoin ešte nie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Včerajší trochu nečakaný prudký rast ceny Bitcoinu viedol k druhému pokusu prekonať historické maximum (ATH) z 17. decembra 2017 v hodnote 20 089 dolárov. Pravdou však je, že toto ATH sa definuje pomerne zložito, pretože na rôznych burzách malo odlišné hodnoty.

Napríklad ak by sme brali do úvahy All-time-high Bitcoinu z búrz Binance či Huobi, mohli by sme konštatovať, že Bitcoin už svoje maximum včera prekonal. Na Binance totiž bol 17. decembra 2017 na maximálnej hodnote 19 799 dolárov, no včera vyskočil na krátky moment až k hodnote 19 867 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál Cointelegraph dospel k záveru, že by bolo férové hodnotiť all-time-high Bitcoinu na základe dát zmenárne, ktorá má dlhšiu históriu. Preto sa obzerá po Coinbase, ktorá zažila už niekoľko bullrunov, keďže vznikla už v roku 2012. Na Coinbase sa včera nový rekord nevytvoril, keďže cena neprekonala hranicu 19 891 USD zaznamenanú spomínaného 17. decembra 2017. Nové ATH nepadlo ani na Bitfinexe či Gemini, ktoré sú pre vysokú likviditu považované za burzy obľúbené medzi veľrybami.

Či teda Bitcoin vytvoril nové ATH? U nás v redakcii ešte šampanské neotvárame. Počkáme si až na moment, kedy cena na viacerých burzách prekoná hodnotu 20 089 dolárov, čím sa definitívne prekoná aj to najvyššie historicky zaznamenaná ATH z roku 2017. A mimochodom ak by ste prirátali infláciu, tak ATH by sme mohli oslavovať v tomto čase až po prekonaní ceny 21 132 dolárov.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.