Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa opäť prepadol pod $19 000 – prispelo k tomu oznámenie Fed

Článok

Bitcoin cena
Zdroj: Unsplash.com, Canva.com

Americká centrálna banka (Fed) oznámila ďalšie – v poradí už tretie výrazné zvýšenie úrokových sadzieb o 75 bázických bodov, čo sa negatívne odzrkadlilo aj na cenách kryptomien, ktoré opäť oslabili.

Detaily o rozhodnutí Fed sme zdokumentovali v článku nášho partnerského portálu FTNews.sk, no v stručnosti uvedieme, že Fed sa chystá zvyšovať sadzby až do úrovne 4,6% a neplánuje začať s ich znižovaním skôr než v roku 2024. Americká centrálna banka zároveň výrazne revidovala svoju prognózu pre rast americkej ekonomiky (HDP) v tomto a budúcich rokoch, naznačila, že sa môže ocitnúť v recesii a počíta tiež s rastom nezamestnanosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto posolstvá sa logicky odzrkadlili aj na akciových trhoch, kde americké indexy Dow, S&P500 a Nasdaq klesli o 1,7%, 1,71% a 1,79%, pričom negatívne ich vyhodnocujú aj trhy v Ázii, ktoré v čase písania tohto článku tiež klesajú.

Rozhodnutie sa dotklo aj kryptomien

Kryptomeny na prísnu monetárnu politiku Fed reagujú taktiež zväčša negatívne, čo sa potvrdilo aj zo stredy na štvrtok. Bitcoin (BTC) je aktuálne na cene 18 700 dolárov, čo znamená prepad o 1,5% oproti cene 24 hodín dozadu, respektíve mínus 7,5% za posledný týždeň. Ešte výraznejšie kleslo Ethereum (ETH), ktoré stráca po merge silu a klesá za posledných 24 hodín o 5% resp. o 22,5% za posledný týždeň. Jeho cena je aktuálne 1250 dolárov.

Kde čerpať informácie o globálnych trhoch?

Na Kryptonovinkách vás pravidelne upozorňujeme, že súčasnú situáciu na trhu s kryptomenami výrazne ovplyvňuje nálada na globálnych trhoch, kde sa schyľuje k recesii a to minimálne v Európe a v USA. Preto vám pre vykreslenie si celého obrazu odporúčame čítať aj web FTNews.sk, na ktorom vám každý pracovný deň prinášame súhrn ekonomických správ z Ázie, Európy aj Spojených štátov.

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.