Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa dostáva medzi Baby Boomerov, naznačujú dáta BTC Markets

Článok

Baby boomers
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin (BTC) už nie je len obľúbenou investíciou mladých mužov v produktívnom veku. Čoraz populárnejší je aj u generácie “Baby Boomerov“. Naznačujú to čerstvé dáta BTC Markets.

BTC Markets je jednou z najstarších a najväčších kryptomenových búrz v Austrálii. Prvé bitcoiny začala sprostredkovávať na predaj už v roku 2013 a tak má k dispozícií pomerne veľa štatistických dát o svojich zákazníkoch.

Z výročného reportu BTC Markets vyplýva, že medzi investormi narástol medziročne počet investorov z kategórie Baby Boomerov (starší než 65 rokov) o viac než 15%. Taktiež ide o kategóriu investorov, ktorá robí najväčší vklady.

Baby Boomeri sú ľudia, ktorí sa narodili medzi rokmi 1946 až 1964. Podľa BTC Markets tvoria aktuálne už 5% z 325 000 zákazníkov tejto platformy.

,,Mladí muži sa vzdali svojho monopolu u kryptomien,” upozornila generálna riaditeľka burzy Caroline Bowlerová. Tá následne uviedla, že viac než štvrtina zákazníkov sú ľudia starší ako 44 rokov. Ide o kategóriu investorov, ktorá má k dispozícií viac peňazí, než mladšie generácie a preto sú aj ich investície do Bitcoinu výraznejšie.

Ľudia nad 65 rokov robia najväčšie priemerné vklady – nad 3200 dolárov. Priemerná hodnota ich krypto portfólia je 3700 USD. Ľudia mladší než 24 rokov investujú v priemere len štvrtinu z toho, čo Baby Boomeri.

,,Baby Boomeri sú častokrát v etape života, kedy nazhromaždili značné bohatstvo a majetok a majú dlhoročné skúsenosti s investovaním na finančných trhoch. Neboja sa alokovať malé percento svojho portfólia aj do kryptomien,” uviedla Bowlerová.

BTC Markets si taktiež urobili prieskum medzi svojmi 1800 zákazníkmi. Vyplynulo z neho, že 34% opýtaných respondentov hľadá v kryptomenách cestu k predčasnému odchodu do dôchodku. 28% volí kryptomeny pre diverzifikáciu investičného portfólia a 23% uviedlo, že do nich investovali pre strach z premeškanej príležitosti (FOMO).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.