Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin v roku 2023 za 150 tisíc dolárov?

Článok

Bitcoin budúcnosť
Bitcoin budúcnosť

Ani pád Bitcoinu o vyše 80 percent a jeho neschopnosť dostať sa stabilne nad úroveň 4000 dolárov neznamená, že by ubudlo pozitívnych predpovedí pre jeho budúcu cenu.

Medzi tých, ktorí to vidia s Bitcoinom naozaj pozitívne, patrí trejder a spoluzakladateľ Blockroots Josh Rager, ktorý tvrdí, že na základe cenového trendu Bitcoinu od roku 2011 by mohol dosiahnuť BTC nový all-time-high v priebehu v júla 2023, konkrétnejšie o 2050 dní. Podľa grafu, ktorý zdieľal na twitteri, by malo ísť o hodnotu približne 150 tisíc dolárov za jeden BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1112472531049553920

Z krátkodobého hľadiska je kľúčových $4200

Pokiaľ ide o krátkodobejší pohľad na vývoj ceny Bitcoinu, mnohí  trejderi a technickí analytici to vidia podobne – Bitcoin by sa podľa nich mohol vyhnúť pádu na support okolo ceny 3500 dolárov, ak dokáže udržať svoje momentum na úrovni 4000 dolárov. V posledných troch mesiacoch sa totiž viackrát neúspešne snažil prekonať rezistenciu na úrovni 4200 dolárov, ktorá je považovaná za kľúčovú úroveň, ak chce Bitcoin pokračovať k cene nad 5000 dolárov. Napríklad 24. februára sa mu podarilo preraziť 4200 dolárov, no takmer okamžite klesol na 3700 USD.

Rager si myslí, že ak sa Bitcoinu podarí v tomto týždni dostať nad 4200 dolárov a udrží túto kľúčovú hladinu, bude schopný v najbližších mesiacoch zabrániť ďalšiemu poklesu pod 4000 USD.

,,Pre Bitcoin existuje viacero scenárov. Faktom je, že nikto nepozná jeho ďalší krok. Z historického pohľadu bolo dobrým krokom shortovať alebo predávať okolo ceny 4200 dolárov a kupovať resp. longovať okolo ceny 3500 USD. Ak Bitcoin “breakne” 4200 dolárov, bude to z krátkodobého pohľadu bullish signál. Ak padne pod 3500 dolárov, bude to veľmi bearish (medvedie). Pohyby (Bitcoinu) do strán sú dobré pre altcoiny, ktoré môžu pumpovať,” skonštatoval.

Súčasná fáza trhu je náročná pre väčšinu jej účastníkov. Investície mieria najmä do kvalitných rozvinutých projektov, pričom tie začínajúce majú problém ustáť finančné náročnú situáciu. Mnohí developeri majú preto problém zostať pozitívne naladení. Pravdou však je, že v marci sa začalo objavovať viacero pozitívnych správ na rozdiel od predchádzajúcich mesiacov po veľkom dumpe cien v závere roka 2018.

Medzi analytikmi začína prevládať názor, že dno Bitcoinu a celého trhu s kryptomenami sa už našlo, alebo sme k nemu minimálne veľmi blízko, čo môže vytvoriť základ pre proces obnovy celého trhu. Zároveň však platí, že žiadny výrazný nárast cien kryptomien sa v tomto roku neočakáva. Predpokladaný je skôr pomalý postupný rast na predchádzajúce cenové úrovne v dlhšom časovom období.

Zdroj: ccn

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.