Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin prekonal rezistenciu. Očakáva sa rastúci trend?

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin od včera zaznamenal nárast o vyše 3 percentá a aktuálne sa obchoduje  na sume 11 352 USD pri market cape vyše 191 miliardy dolárov. V posledných desiatich dňoch pritom zaznamenal Bitcoin dva výrazne prepady. Najprv klesol z 14 304 dolárov na 9249 USD, aby sa neskôr ešte raz prepadol pod desaťtisíc (9949).

Dôsledky nepriaznivých správ pre Bitcoin

Oba prepady spôsobili s najväčšou pravdepodobnosťou nepriaznivé správy týkajúce sa hacknutej burzy Coincheck, z ktorej zmizla kryptomena NEM v hodnote vyše 500 miliónov dolárov a ďalšie zlé správy z ázijských trhov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ruská akceptácia obchodovania s kryptomenami a následne dobré správy týkajúce sa Coinchecku, ktorý chce odškodniť všetkých klientov, ktorí boli okradnutí hackermi, však situáciu na trhu zlepšili a Bitcoin podľa portálu ambcrypto.com konečne prekonal rezistenciu, keď sa obchodoval nad hranicou 11 tisíc dolárov.

Názory na budúcnosť Bitcoinu sa rôznia

Bitcoin je v posledných rokoch veľmi kontroverznou témou. Portál AMB Crypto priniesol niekoľko zaujímavých vyjadrení k aktuálnej situácii na trhu od odborníkov, ktorí majú na kryptomenu rôzne názory.

,,Bitcoin má veľmi nestálu cenu. Bojíme sa, že v budúcnosti ak investície narastú a príde korekcia, naši investori sa na nás pozrú a spýtajú sa nás, prečo sme im to predali. Nie je v pláne obchodovať s Bitcoinom a ani poskytovať klientom služby s tým spojené,” povedal nedávno Alex Weber, predseda skupiny USB Group.

Savio Tunk, bývalý CEO investičnej skupiny Investcorp s hodnotou vyše 20 miliárd dolárov, má podobný názor. ,,Bitcoin bude trápiť veľa regulácií. Teraz sa dávajú dokopy naprieč celým svetom. Vezmite svoje zisky práve teraz,” odporúča tým, ktorí držia Bitcoin.

,,História tejto meny hovorí za všetko. Ľudia sa neustále snažia Bitcoin ukrižovať ale on prečká pár dní a opäť rastie. AK by to bola bublina, tak by za tých 9 rokov praskla, ale on je stále tu,” povedal na obhajobu Bitcoinu Veniamin Popov, finančný poradca z Ruska.

Na stranu Bitcoinu sa postavil tiež Henry Jacobson, kryptomenový odborník z Texasu. ,,Som členom blockchainoveho priemyslu od roku 2011. Každý, kto dobre pozná tento biznis rozumie tomu, ako sa správa tento trh a ako vždy fungoval. Súčasné dno je stanovené na 9 tisíc dolárov a odtiaľ môže ísť iba hore.”

Bitcoin môžete kúpiť na kryptoburze Binance, kryptozmenárni Coinbase alebo cez online investičnú platformu Etoro. Obchodovanie s kryptomenami je rizikové. Neivnestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.