Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Bitcoin možno ešte nenašiel svoje dno – naznačuje to porovnanie s predošlými medvedími trhmi

Článok

bitcoin dolar
Zdroj: Pexels.com

Prepadnutá cena Bitcoinu ešte nie je na takej úrovni, aby konkurovala predchádzajúcim minimám na trhu, naznačujú údaje.

Podľa spoločnosti pre prieskum trhu, Baro Virtual, nie je pokles ceny počas medvedieho trhu v roku 2022 dostatočný na to, aby zodpovedal historickým klesajúcim trendom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z dát spoločnosti Whalemap pre on-chain transakcie BTC pre moving profit and loss (pohyblivé zisky a straty – MPL) vyplýva, že v minulosti dochádzalo k minimám cien BTC, keď boli straty rovnaké alebo vyššie ako zisky počas bull-marketu, ktorý im predchádzal. V opačnom prípade väčšinou cena BTC pokračovala v poklese.

Súčasné realizované straty teda nie sú dostatočne veľké na to, aby reflektovali historický trend kapitulácie BTC. To môže znamenať, že konečné makro dno pre BTC je oveľa nižšie ako tohtoročné dvojročné minimum – 15 480 dolárov (USD).

Súšasné straty predstavújú 671 miliónov USD a predchádzajúci maximálny zisk sa pohybuje od 1,3 miliardy do 1,7 miliardy USD. To by malo znamenať, že na potvrdenie úplnej kapitulácie teda stále chýbajú straty od 629 miliónov USD do 1,029 miliardy USD.

Zdroj: Baro Virtual

Čaká nás pád o viac než 80%?

Oproti poslednému historickému maximu v novembri 2021 sa cena BTC prepadla o 77%, čo je menej ako v predchádzajúcich medvedích trhoch. Údaje od analytickej spoločnosti Glassnode však ukazujú, ako sa BTC postupne udomácňuje na nižších cenových úrovniach a retestuje maximálne straty v porovnaní s historickými maximámi.

Zdroj: Glassnode

Taktiež percento z všetkých BTC, ktoré sa v súčasnosti držia v zisku dosahuje minimá podobné predchádzajúcim cenovým dnám.

Zdroj: Glassnode

Charlie Bilello, zakladateľ a generálny riaditeľ Compound Capital Advisors, poznamenal:  „78% pokles ceny BTC za posledný rok je jeho najväčší od rokov 2017 – 2018 a s 376 dňami aj druhý najdlhší, pričom v rokoch 2013 – 2015 trval 410 dní.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.