Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin padol k cene $22 000, no jeho hashrate sa dostal na nové historické maximá

Článok

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin (BTC) z pohľadu ceny zažil v pondelok jeden zo svojich najhorších dní v histórii, keď klesol o vyše 17% a nebezpečne sa približoval úrovni 20 000 USD, no v rovnaký deň jedna z jeho významných metrík dosiahla svoje nové historické maximum – ide o hashrate.

Hashrate je celková výpočtová sila vynaložená na ťažbu Bitcoinu – ide teda o metriku, ktorá zjednodušene povedané vypovedá o záujme ťažiarov o nové zatiaľ neexistujúce  bitcoiny. Táto metrika má veľký význam, pretože hashrate je jednak alfou a omegou zabezpečenia celého bitcoinového ekosystému a zároveň vypovedá o sentimente špecifickej kategórie BTC investorov – teda ťažiarov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ťažiari bitcoinu sú na rozdiel od bežných investorov špecifickí v tom, že im nestačí bitcoiny nakúpiť a niekedy v budúcnosti výhodnejšie predať, ale musia investovať aj peniaze do ťažobnej infraštruktúry, platiť prevádzkové náklady vrátane zamestnancov a samozrejme zabezpečiť financovanie na energiu, bez ktorej sa bitcoin ťažiť nedá.

Skutočnosť, že pri obrovskom prepade ceny BTC je teda záujem ťažiarov o vyťaženie ďalších bitcoinov historicky najväčšia v podobe 231,428 exahashov za sekundu (EH/s), je veľmi pozitívnym fundamentom, ktorý vlieva optimizmus smerom do budúcnosti.

Pokiaľ ide o distribúciu ťažby BTC, najväčší podiel na nej majú pooly Poolin, AntPool, F2Pool, ViaBTC a SlushPool. Viac než 50% ťažby však pripadá na distribuovaných ťažiarov a „neznámych“, čo taktiež možno chápať ako pozitívny jav, pretože ťažba BTC je o to decentralizovanejšia.

Pozitívne vyzerá aj pohľad na adopciu Lightning Network, čo je riešenie na druhej BTC vrstve pre rýchle bitcoinové transakcie za minimálne transakčné poplatky. Kapitalizácia LN siete totiž prvýkrát v histórii prekonala kapacitu 4 000 BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.