Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin oslabil o 3% – náladu investorov ovplyvňujú ďalšie negatívne správy

Článok

bitcoin ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Ceny kryptomien na čele s Bitcoinom (BTC) a Ethereum (ETH) za posledný deň opäť oslabili. Náladu ovplyvňuje najmä séria ďalších správ, ktoré vyvolávajú obavy z možných ďalších turbulencií na kryptotrhu. 

 • Cena Bitcoinu (BTC) klesla za posledných 24 hodín o 3% na 16 200 USD
 • Cena Ethereum (ETH) klesla za posledných 24 hodín o 7% tesne nad úroveň 1 100 USD
 • Obe najväčšie kryptomeny strácajú na svoje ATH 76%. Strata väčšiny ostatných veľkých altcoinov voči historickým maximám dosahuje takmer 90%. Výnimkou sú Binance Coin a Matic (-62% resp. -72%).

Prhľad najdôležitejších správ v bodoch

 • Ďalšiu vlnu nervozity na kryptotrhu vyvolali špekulácie o tom, v akom stave je spoločnosť Grayscale, ktorá drží viac ako 640 000 BTC, čo je približne 3% všetkých existujúcich bitcoinov. Po odmietnutí Proof of Reservers sa diskutuje, či jej nehrozí podobný osud ako zbankrotovanej burze FTX, čo by mohlo spôsobiť na trhu ešte väčšiu paniku vzhľadom na to, že Grayscale je najväčší inštitucionálny držiteľ bitcoinov na svete. Téme sme sa detailnejšie venovali v tomto článku.

Dôvod na ďalšiu paniku? Najväčší držiteľ bitcoinov odmieta prechod na Proof of Reserves

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
 • Podľa dát CasaHODL z bolo z kryptomenových búrz hacknutých, alebo pre bankrot zmizli bitcoiny v celkovom počte 1 195 000 BTC, čo je 6,3% z 19,2 milióna BTC, ktoré boli doposiaľ vyťažené. Najviac bitcoinov zmizlo v súvislosti s hackom Gox v roku 2014 (650 000 BTC , 150K BTC sa podarilo zachrániť). Bitcoiny v správe BlockFi a Voyager sú otázne, nakoľko sa ešte nevie, či sa k ním podarí získať prístup a použiť ich na odškodné klientom

 • Cenu bitcoinu vraj negatívne ovplyvňujú falošné bitcoiny, kryptomeny, ktoré sa vydávajú za bitcoin. 14 z nich má podľa Jamesona Loppa kapitalizáciu nad 1 milión dolárov. Tri tvrdia, že sú originálny bitcoin. Len jeden je však naozaj Bitcoin.

 • Analytická firma Chainalysis tvrdí, že nie všetky Ethery (ETH), ktoré zmizli z FTX v rámci medializovaných správ, ktoré boli najprv interpretované ako hack, naozaj odišli na adresu Bahamskej komisie pre cenné papiere a burzu. Z FTX malo odísť 228 523 ETH, pričom Chainalysis uviedla: ,,Správy o tom, že finančné prostriedky ukradnuté z FTX boli skutočne odoslané Komisii pre cenné papiere na Bahamách, sú nesprávne. Niektoré prostriedky boli naozaj ukradnuté a iné boli poslané regulačným orgánom. V čase zverejnenia bolo približne 31 000 ETH premenených na wrappované BTC. Zlodej potom pomocou protokolu Ren poslal mince crosschain do hlavnej bitcoinovej peňaženky, pričom konečná prijatá suma bola 2444,55 BTC.”

https://twitter.com/chainalysis/status/1594349583416840199

 • Nový CEO FTX John J. Ray III, ktorý má previesť spoločnosť procesom bankrotu uviedol, že niektoré pobočky FTX majú solventné súvahy, ktoré by sa mohli predať alebo reštrukturalizovať, aby sa znížili celkové straty. FTX mala celkovo viac ako 130 dcérskych resp. pridružených firiem
 • Právnici varujú, že klienti, ktorí mali na FTX svoje aktíva, môžu čakať na finančné kompenzácie z toho, čo sa podarí zachrániť, aj dlhé roky – možno desaťročia. Počet veriteľov FTX údajne presahuje 1 milión ľudí, pričom 50 najväčších veriteľov má mať voči burze pohľadávky v hodnote takmer 3,1 miliardy dolárov
 • Šéf Ripple Brad Garlinghouse priznal, že mu pred bankrotom FTX volal Sam Bankman-Fried a spoločne sa rozprávali o možnosti, že by Ripple kúpila niektoré firmy, ktoré spadali pod skrachovanú burzu. Garlinghouse dokonca nevylúčil, že možnosť kúpy niektorých firiem FTX je stále v hre a to napriek tomu, že zbankrotovala. Firmy LedgerX, FTX Digital Markets, FTX Australia pty či FTX Express Pay neboli zahrnuté do bankrotu a je možné, že Ripple sa bude zaujímať práve o ne
 • Singapurská polícia varovala, že vzniká viacero podvodných stránok, ktoré tvrdia, že pomôžu pri získaní finančných prostriedkov zo skrachovanej burzy FTX. Jednou z nich je aj portál, ktorý sa tvári ako web Ministerstva spravodlivosti USA, ktorý vyzýva používateľov FTX, aby sa prihlásili pomocou ich prihlasovacích údajov do účtu burzy FTX.

Zdroj: Cointelegraph, Coingecko, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.