Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin môže regulovať CFTC, naznačil šéf SEC. Ale čo bude s Ethereum?

Článok

Kongres US Capital
Zdroj: Pixabay.com

Šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Gary Gensler počas svojho štvrtkového prejavu poznamenal, že podporuje myšlienku odovzdať reguláciu určitej časti kryptomien Komisii pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC).

Gary Gensler, ktorý svojho času sám vyučoval o Bitcoine na MIT, uviedol, že CFTC by mohla regulovať kryptomeny, ktoré nemožno z pohľadu zákona definovať ako cenné papiere a tiež by mohla regulovať s nimi súvisiacich sprostredkovateľov. Z uvedeného je však zároveň zrejmé, že SEC chce regulovať kryptomeny, ktoré by boli vnímané ako “securities”, čiže cenné papiere.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Gensler inak povedané zdôraznil, že ak by Kongres napokon dal do rúk CFTC hlavný dohľad nad kryptomenami, nesmie byť SEC ani potom prehliadaná. ,,Zabezpečme, aby sme neúmyselne nepodkopali zákony o cenných papieroch, ktoré sú základom kapitálových trhov v hodnote 100 biliónov dolárov. Zákonom o cenných papieroch vďačíme za to, že naše kapitálové trhy nám závidí celý svet.”

V zjednodušenom preklade Gensler upozorňuje, že SEC chce a bude si vymáhať právo regulovať kryptomeny, ktoré bude vnímať ako cenné papiere. “Problém” pre kryptotrh je však v tom, že takých kryptomien môže byť veľa, respektíve väčšina. Samotný Gensler totiž viackrát uviedol, že JEDINÁ KRYPTOMENA o ktorej si myslí, že je komodita (tj. nie cenný papier) je Bitcoin.

Chce mať pod kontrolou Ethereum?

Mnohí odborníci špekulujú, že Gensler chce získať kontrolu nad reguláciou kryptomeny Ethereum (ETH), čo však nemusí byť pre SEC jednoduché. Naznačil to aj právnik Jake Chervinsky v jeho včerajších tweetoch, kde skonštatoval, že Gensler by veľmi rád “vymazal” vyjadrenie z roku 2018, kedy uviedol, že ETH nie je cenný papier, no zatiaľ nenašiel hodnoverný spôsob, ako to urobiť (Chervinsky v zátvorke dodal, že neexistuje).

Tejto téme sa venuje aj návrh zákona o regulácii kryptomien v USA z dielne Synthie Lummisovej (republikánka) a Kirsten Gillbrandovej (demokratka), ktorý by mohol schválený v roku 2023. Ich návrh stanovuje ako primárneho regulátora kryptomien CFTC s tým, že táto komisia by dohliadala predovšetkým na Bitcoin a Ethereum, kým SEC by mala na starosti dohľad nad investičnými produktmi spojenými s kryptomenami a nad akýmikoľvek tokenmi, ktoré sú bližšie z pohľadu zákona cenným papierom.  S týmto výkladom však Gensler nesúhlasil, čim opäť naznačil, že Ethereum chce mať pod kontrolou on.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.