Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin má za sebou najhoršie obdobie za posledných 7 rokov

Článok

Bitcoin
Bitcoin

November 2018 bol pre Bitcoin najhorším mesiacom za posledných 7 rokov. Najcennejšia kryptomena stratila v tomto mesiaci takmer 40% svojej hodnoty voči americkému doláru.


Sledujte nás na Facebooku

Kým 1. novembra 2018 bol Bitcoin ešte na úrovni $6500, mesiac zakončil podľa CoinMarketCapu na cene $4280. Podľa CNBC išlo o najhorší pád BTC od apríla 2011, kedy stratil 39%. Prepad hodnoty BTC bol v novembri pritom ešte väčší, no dokázal sa odraziť od úrovne $3600. V deň, kedy sa obchodoval na tejto úrovni, išlo až o 45% prepad (v rámci novembra). Kapitalizácia celého trhu klesla v predchádzajúci mesiac o približne 70 miliárd dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
Trhová kapitalizácia kryptomien - November 2018

Trhová kapitalizácia kryptomien – November 2018

,,Je nejasné, či ide o dno, alebo obdobie konsolidácie pred ďalším posunom dole, ale záujemcovia o kúpu bitcoinu majú stále nejaké peniaze bokom, keby bitcoin padol ešte nižšie,” poznamenal k situácii na trhu Michael Moro, generálny riaditeľ Genesis Global Trading.

Graf BTC - November 2018 / CoinMarketCap

Graf BTC – November 2018 / CoinMarketCap

Bitcoin samozrejme nie je jedinou kryptomenou, ktorá zaznamenala v novembri obrovský prepad. Ethereum a prepadlo o takmer 42%, keď kleslo z 200 dolárov na $117. Najvyššia cena Ethereum v novembri bola $220, najnižšia $103. Tento rozdiel predstavuje až 53%.

Graf Ethereum - November 2018 / CoinMarketCap

Graf Ethereum – November 2018 / CoinMarketCap

Podľa portálu newsbtc.com to vyzerá tak, že Bitcoin napodobňuje pohyby v medveďom trhu medzi rokmi 2014-2015. Mnohé indikátory naznačujú, že nás čaká ďalších ťažkých 6 mesiacov bearmarketu.

Bitcoin sa v roku 2015 dlho pohyboval medzi cenou 220 až 280 dolárov, kde hľadal svoje vtedajšie dno. Až v októbri prišiel breakout a jeho hodnota vzrástla o 100%. Rok 2016 bol z pohľadu ceny BTC dlho nevýrazný, no na jeho konci spravil zhodnotenie o ďalších 130%. Vývoj v roku 2017 je všetkým dobre známy.

,,Očakávame, že bitcoin sa nachádza v skorých štádiách hľadania svojho dna. Tento proces bude trvať pravdepodobne až do polovice roku 2019,” vyjadril svoj názor na súčasnú situáciu analytik Fundstrat Global Advisors Rob Sluymer. ,,V kontraste s pohybmi, ktoré sme videli v priebehu roku 2018, týždenne RSI je teraz na leveloch, aké sme videli naposledy pri poslednom medveďom trhu BTC v prvých mesiacoch roku 2015,” dodal Slyumer.

Zdroj: newsbtc

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.