Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin láka čoraz viac inštitúcii, tri avizujú skorú investíciu

Článok

býk
Pixabay.com

V priebehu posledných dní sa objavilo niekoľko informácii, podľa ktorých sa inštitúcie chystajú na investíciu do Bitcoinu či iných kryptomien, alebo tak už medzitým spravili.

Investíciu chystá správcovský gigant PIMCO

Prvou na zozname je firma PIMCO, ktorá už má expozíciu voči kryptomenám skrz investičné produkty typu Grayscale Bitcoin Trust, no jej generálny riaditeľ Daniel Ivascyn v rozhovore pre CNBC potvrdil, že majú v pláne svoju expozíciu výraznejšie navýšiť. ,,Bude to postupný proces, pred ktorým sme venovali množstvo času interným rozhovorom s investormi. Od malých detských krôčikov sledujeme, ako sa táto oblasť rapídne zväčšuje.”

PIMPCO vznikla v roku 1971 a je jedným z najväčších svetových správcov zameraných na aktívne cenné papiere s pevným výnosom. K 31. decembru 2020 predstavovali aktíva pod jej správou hodnotu 2,2 bilióna dolárov.

GBTC chce vo väčšom kupovať materská firma Grayscale

Ďalšie stovky miliónov dolárov môžu mieriť do kryptomien skrz firmu DCG, ktorá je materskou spoločnosťou firmy Grayscale, ktorá vlastní vyše 550 tisíc BTC a svoj fond chce konverzovať na Bitcoin ETF (už podali žiadosť na SEC).

DCG bola doposiaľ podľa stanovených podmienok oprávnená nakupovať GBTC od svojej “dcéry” Grayscale v hodnote 250 miliónov dolárov, čo aj využila, keď v máji nakúpila GBTC za 193,5 milióna USD. 250 miliónový limit však teraz navýšila až na jednu miliardu dolárov, čo znamená, že v nasledujúcich mesiacoch môže urobiť do GBTC investíciu oveľa väčších rozmerov.

Bitcoiny chce kupovať aj Chainanalysis

Investíciu do Bitcoinu avizuje aj firma Chainanylsis, ktorá je známa ako špecialista na onchain bitcoinove transakcie, s tým, že svoje služby ponúka aj vládam pri ich snahe odhaľovať transakcie spojené s nelegálnou činnosťou. Spoločnosť, ktorej hodnota sa odhaduje na vyše 4,2 miliardy dolárov, napriek tomu ešte doposiaľ nevlastnila žiadne bitcoiny. To sa však už v dohľadnej dobe zmení, pretože v úvode týždňa avizovala kúpu bitcoinov skrz spoločnosť New York Digital Investment Group (NYDIG), ktorá jej zabezpečí custody úschovu.

,,Sme nadšení, že pridáme bitcoiny do nášho portfólia podnikových investícii. Je to naša prvá akvizícia kryptomien a budeme naďalej sledovať ďalšie digitálne aktíva ako naše potenciálne budúce investície,” okomentoval novinku CEO firmy Michael Gronager.

Zdroj: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.