Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin kráča smerom k digitálnemu zlatu, uviedol Nigel Green

Článok

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nigel Green stojaci na čele poprednej finančnej poradenskej spoločnosti deVere Group si myslí, že súčasný rast Bitcoinu potvrdzuje domnienky, že by sa mohol stať digitálnym zlatom.

,,Doposiaľ bolo zlato známe ako konečné aktívum pre bezpečnú úschovu majetku, ale Bitcoin, ktorý zdieľa jeho kľúčové vlastnosti ako je jeho nedostatok, by mohol v budúcnosti potenciálne zlato zastúpiť vďaka tomu, že svet sa stáva čoraz viac riadený technológiami,” uviedol Green.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rast Bitcoinu nad $10 000 prichádza v rovnakom čase, ako zlato dosahuje svoje nové rekordné maximá. Ďalšie vytlačené miliardy americkým FEDOm podporili rast jeho ceny k 2000 dolárom a známy propagátor investícii do tejto komodity Peter Schiff očakáva, že rast zlata bude aj naďalej pokračovať, pretože FED bude stupňovaním tlačením peňazí aj ďalej znižovať reálnu hodnotu americkej meny.

Schiff nedávno upozornil, že kým investori do zlata hľadajú u tejto komodity najmä bezpečný prístav pri znehodnocovaní dolára, inak povedané snažia sa ochrániť svoje súčasné bohatstvo, investori do Bitcoinu si vyberajú Bitcoin, aby dosiahli výrazne zisky a preto sa Bitcoin  a zlato zatiaľ výrazne odlišujú v ponímaní toho, čo sa od nich očakáva.

Trh s Bitcoinom je omnoho menší než trh so zlatom a preto je aj výrazne náchylnejší na prudšie cenové pohyby. V čase, kedy sa očakáva rast inflácie a taktiež visí vo vzduchu možný veľký prepad akciového trhu je pre Bitcoin dôležité, aby koreloval so zlatom a nie akciami a naozaj tak kráčal smerom k tomu, aby mohol byť v budúcnosti považovaný za digitálne zlato.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.