Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin klesol o 9%, Ethereum o 6% – prepad podčiarkol súčasnú koreláciu kryptomien s globálnymi trhmi

Článok

bitcoin ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Cena Bitcoinu sa po predošlom posilňovaní v utorok opäť prudko prepadla, čo platí aj o dvojke na trhu Ethereum a ďalších kryptomenách z TOP 10. Dôvod je tentokrát jednoznačný – trhy s digitálnymi aktívami ovplyvnili čerstvé dáta o vývoji inflácie v USA.

Kryptomeny majú za sebou ďalší krvavý deň. Bitcoin padol o takmer 10% na cenu 20 300 dolárov, Ethereum kleslo o 6% na cenu 1 600 dolárov a v rozsahu od 4% do 11% oslabovali aj ďalšie popredné kryptomeny z TOP10.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hoci nie vždy je jednoduché vysvetliť, čo spôsobilo turbulencie na trhu s kryptomenami, tentokrát je to viac-menej jasné, pretože veľký výplach na BTC a ETH sa udial veľmi krátko po publikácii čerstvých dát o vývoji inflácie v USA – takzvaného Indexu spotrebiteľských cien (CPI). Detaily o ňom písal náš partnersky portál FTNews.sk, no základným posolstvom tohto reportu je skutočnosť, že inflácia sa zakoreňuje už aj do iných segmentov americkej ekonomiky, než len do samotných energii, čo nie je konštatovanie, ktoré chcela počuť americká centrálna banka (Fed) zvyšujúca úrokové sadzby.

,,Tento graf z Terminalu ukazuje, prečo sú čísla CPI takým sklamaním. Ceny energii už klesajú, ako sa predpokladalo, avšak inflácia služieb začína prudko rásť. To nie je to, čo by FOMC (Fed) chcel vidieť,” skonštatoval na Twitteri John Authers, editor Bloobmerg Business.

V reakcii na dáta CPI nepadali len kryptomeny Bitcoin či Ethererum, ale aj akciové trhy – najsledovanejšie americké indexy Dow Jones, S&P500 a Nasdaq včera prišli o 3,94%, 4,32% a 5,16%, čím zaznamenali najhorší obchodný deň za niekoľko posledných mesiacov. V prípade Dow to bol dokonca najväčší denný prepad od júna 2020.

Tieto čísla len vykresľujú súčasnú silnú koreláciu medzi kryptotrhom a globálnymi trhmi – inak povedané kým nebude na globálnych trhoch väčšia istota a lepšia nálada, je málo pravdepodobné, že Bitcoin a spol. sa dočkajú výraznejšieho býčieho trhu a útoku na nové historické maximá. Aj preto odporúčame situáciu na globálnych trhoch podrobne sledovať. Každý pracovný deň ju monitorujeme na FTNews.sk.

Zdroj: Autor, FTnews.sk

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.