Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je pod $16 000, hackeri presúvajú ukradnuté kryptomeny a ťažiari BTC sú v problémoch!

Článok

bitcoin (98)
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin (BTC) sa aktuálne obchoduje pod úrovňou 16 000 dolárov, kým Ethereum (ETH) sa pomaly blíži k úrovni tesne nad 1000 USD. Prinášame vám prehľad najdôležitejších správ dňa.

Ceny kryptomien naďalej ovplyvňujú nové, žiaľ zväčša negatívne správy v súvislosti so zbankrotovanou burzou FTX, ale aj ďalšie s tým priamo či nepriamo súvisiace novinky o možných problémoch významných krypotmenových firiem či bitcoinových ťažiarov. Aj dnes vám prinášame článok, v ktorom sa pokúsime zhrnúť v nasledujúcich bodoch to najdôležitejšie za posledných 24 hodín.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prehľad najdôležitejších správ v súvislosti s FTX

  • Spoločnosť Genesis, ktorá je dcérou Digital Currency Group (ktorá vlastní aj firmu Grayscale disponujúcu 640 000 BTC) skrz svojho hovorcu oznámila, že zatiaľ neplánuje bezprostredné vyhlásenie bankrotu, ak by aj nedokázala pokryť výpadok 1 miliardy dolárov pre krach burzy FTX. Genesis 16. novembra oznámila pozastavenie výberu aktív z jej platformy z dôvodu “bezprecedentných trhových turbulencií”. Bloomberg následne 21. novembra zverejnil článok, v ktorom citoval anonymné zdroje z firmy tvrdiace, že sa chystajú na oznámenie bankrotu podľa kapitoly 11. Medzitým sa na Wall Street Journal objavili správy tvrdiace, že akvizíciu Genesis zvažovala burza Binance, no napokon od transakcie odstúpila z dôvodu, že by mohlo ísť o konflikt záujmov.

  • Hackeri, ktorí ukradli z burzy FTX podľa posledných odhadov kryptomeny v hodnote viac ako 447 miliónov dolárov (hack sa udial v rovnaký deň, ako FTX podala 11. novembra žiadosť o bankrot), realizovali 12 veľkých transakcii, pričom každá z nich obsahovala 15 000 ETH. Celková presunutá čiastka predstavovala v dolárovom vyjadrení 193,3 miliónov USD. Analytici očakávajú, že z týchto adries budú hackeri Ethery opäť splitovať na menšie a menšie transakcie, aby čo najviac zmiatli vyšetrovateľov, prípadne ich pošlú v nejakom čase na mixér typu Tornado Cash, aby zakryli onchain stopu

  • Niektorí poškodení klienti FTX sa snažia komunikovať s hackermi a prosia ich o pomoc. Známe sú minimálne dva prípady, kedy odoslali na vyššie uvedené adresy malé transakcie ETH, aby upútali ich pozornosť s prosbou o podelenie sa na ich koristi. ,,Pošlite mi prosím 100 tisíc dolárov, musím zaplatiť účty za lekársku starostlivosť anavštíviť v decembri USA. Nemôžem správne chodiť a mám agresívne svalové problémy. Prosím pomôžte! Väčšinu svojich peňazí som stratil na FTX,” uviedol používateľ, ktorý si za týmto účelom zriadil ENS doménu pleasecheckutf8data.eth a hackerom poslal 12 transakcii po 0,0001 ETH. Ako dôkaz k jeho tvrdeniu priložil dokument potvrdzujúci stretnutie s lekárom
  • Krachu FTX sa budú venovať aj v americkom senáte, kde bude vypočutý v tejto veci Rostin Behnam, predseda CFTC, ktorý by mal americkým zákonodarcom vysvetliť, čo sa udialo. Názov vypočutia znie “Prečo musí Kongres konať: Ponaučenia z kolapsu FTX“.
  • Dcérska spoločnosť FTX, firma FTX Japan naznačila, že by mohla do konca roka 2022 obnoviť výbery kryptomien zo svojej platformy. Pozastavenie výberov jej nariadila japonská agentúra pre finančné služby (FSA), keď došlo k bankrotu FTX a FTX US. Zdá sa, že FTX Japan je vo finančnej kondícii a bankrot FTX, Almeda Research a FTX US jej existenciu priamo neohrozil
  • Ďalšia dcérska firma FTX, burza Liquid, ktorá taktiež sídli v Japonsku, medzitým oznámila, že pozastavuje všetky obchodné činnosti. 5 dní dozadu už pozastavila výbery kryptomien

Ťažiari BTC sú v problémoch

  • Prepad ceny BTC negatívne ovplyvnil austrálsku ťažobnú bitcoinovú spoločnosť Iris Energy. Iris Energy uviedla v podaní na SEC, že odpojila a odpísala svoj hardvér na ťažbu BTC požuvaný ako kolaterál pri pôžičke vo výške 107,8 miliónov dolárov. Iris tak znížil svoju hashovaciu kapacitu o približne 3,6 EH/s na aktuálnych 2,4 EH/s.
  • Bitcoinoví ťažiari sú aktuálne pod veľkým tlakom. Charles Edwards upozornil, že aktuálne z peňaženiek, ktoré sú známe ako tie, ktoré patria významným ťažiarom BTC, odchádza najviac bitcoinov za posledných 7 rokov, pričom odliv BTC z týchto adries za posledné 3 týždne stúpol o 400%. ,,Ak cena nepôjde čoskoro hore, uvidíme ako skrachuje množstvo bitcoinových ťažiarov.”

  • Napriek nižšej cene BTC a vysokým prevádzkovým nákladom (najmä pre stúpajúce ceny energii) je bitcoinový hashrate stále blízko historických maxím. Podľa dát blockcchain.com je na úrovni 261 EH/s pričom ATH bolo na úrovni 271 EH/s (pri 7-dńovom kĺzavom priemere)
  • Vyzerá to tak, že kým ostatní bitcoinoví ťažiari sú pod veľkým tlakom, burza Binance sa chystá v danom sektore expandovať. Pred niekoľkými hodinami oznámila spustenie Binance Poolu, ktorý umožní cloud mining. Ide o službu, ktorá poskytne užívateľom, ktorí chcú investovať do ťažby BTC príležitosť urobiť to tak bez toho, aby museli kupovať hardvér na ťažbu a realizovať ťažbu vo vlastnej réžii. Inak povedané kúpia si od Binance “hashrate” a budú ťažiť BTC v cloude skrz ňu ako sprostredkovateľa celého procesu. Binance oznámila, že prvý mesiac si za nebude účtovať za účasť v Mining Poole žiadne poplatky, no za normálnych okolnosti budú podliehať odmeny za účasť 2,5% poplatku za ťažobný fond a 1,5% poplatku za správu.

Zdroje: cointelegraph.comcointelegraph.com, Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.