Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je lepší ako fyzický majetok, obhajuje BTC Michael Saylor

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Michael Saylor, zakladateľ najväčšieho verejne obchodovaného držiteľa bitcoinov firmy Microstrategy, si myslí, že Bitcoin je z dlhodobého hľadiska lepšia investícia, než fyzický majetok.

Saylor, ktorý sa v posledných dvoch rokoch stal najväčším bitcoinovým býkom pre obrovské investície Microstrategy do tejto kryptomeny, opäť zdôraznil svoju veľkú dôveru v BTC, keď tvrdil, že Bitcoin je lepší ako držiteľ hodnoty, než fyzický typ majetku ako sú zlato, akcie firiem alebo samotné nehnuteľnosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,Ak máte nehnuteľnosť v Afrike, niekto kto býva v Londýne, si ju od vás neprenajme. Ale ak máte miliardu dolárov v bitcoinoch, môžete ich využiť na pôžičku, alebo ich vy požičať komukoľvek na svete,” poznamenal počas konferencie Australia Crypto Convenction popri tom, ako zmienil, že bitcoin je podporovaný ťažobným hardvérom v hodnote 20 miliárd dolárov a energiou v hodnote 20 miliárd dolárov.

Saylor tiež zmienil, že pri fyzickom majetku vznikajú ďalšie problémy, ktoré sa týkajú jeho údržby či daní spojených s dlhodobým vlastníctvom alebo jeho dedením, ktoré v prípade BTC neexistujú. Geopolitické napätie na svete tiež ohrozuje niektoré typy majetku, o ktoré je možné napr. v dôsledku vojny prísť.

,,Bitcoin predstavuje majetok, ktorý môžete získať v malých kúskoch, ktorý môžete nosiť so sebou kdekoľvek idete. Môžete ho dať svojim deťom a tie svojim deťom a o 250 rokov možno bude vaša rodina stále vlastniť tento majetok.”

Následne zmienil, že v prípade fyzického majetku sa nie každý vyhne daniam z dedičstva podobným spôsobom ako nový britský kráľ Karol III. Saylor na konferencii v Austrálii tiež pripomenul, že BTC funguje bezpečne už 13 rokov a že jeho pravidelné upgrady ho robia rýchlejším a bezpečnejším – zmienil ale aj pokroky, ktoré sa dejú na jeho 2 a 3 vrstve, ktoré ho majú posunúť ešte ďalej.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.