Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je Amazon kryptomien, všetko ostatné je hazard, tvrdí zakladateľ Blocktower Capital

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Zakladateľ blockchainovej investičnej firmy Blocktower Capital Ari Paul prirovnal súčasný medvedí trh na kryptomenách slávnemu spľasnutiu technologickej dot-com bubliny v úvode 21. storočia, pričom Bitcoin (BTC) prirovnal Amazonu, ktorý tento krach prežil a čakal ho v nasledujúcich rokoch veľký úspech.

Ari Paul vo svojom vlákne na Twitteri poznamenal, že na kryptotrhu existuje niekoľko zaujímavých produktov, no je potrebne v nich urobiť mnoho vylepšení, aby sa dostali do hlavného prúdu. Taktiež skonštatoval, že adopcia kryptomien je „5 rokov pozadu“ oproti tomu, v čo mnohí dúfali.

Zakladateľ Blocktower Capital napríklad naznačil, že veľkým fiaskom sú výpadky na blockchaine Solana, oneskorenia Ethereum (škálovanie), či prehliadanie dôležitých aktualizácii Bitcoinu pokiaľ ide o bezpečnosť, no zdôraznil, že všeobecný optimizmus do ďalších rokov ohľadom kryptomien ho stále neopúšťa.

Paul si myslí, že súčasný krach kryptomien je podobný kolapsu Nasdaq v roku 2020, pričom tvrdí, že drvivá väčšina kryptomien je veľmi riziková, pretože sú v rannom štádiu – ich kúpu preto prirovnal k hazardu resp. stávkovaniu. Následne však vyjadril nádej, že niekoľko kryptomien bude existovať aj v budúcnosti a verí, že medzi nimi nebude chýbať Bitcoin. Prirovnal ho práve k Amazonu, ktorý si prešiel kolapsom dot-com bubliny a tiež stratil v onom čase vyše 90% svojej hodnoty, no následne sa stal jednou z najvýznamnejších technologických firiem na svete.

Paul k tejto téme doplnil, že Bitcoin má oveľa väčšiu šancu prežiť, než ostatné kryptomeny, pretože nemá na trhu žiadneho konkurenta vo svojej kategórii.

,,Čo Bitcoin? Ten je oddelený preto, že je to jediné kryptoaktívum, ktoré nekonkuruje v oblasti technológii alebo produktov. Súťaži predovšetkým v oblasti bezpečnosti resp. stability. Vždy som si myslel, že ak bitcoin zlyhá, pravdepodobne to nebude preto, že ho nahradí niečo lepšie, ale skôr preto, že zlyhá z idiosynkratických dôvodov,“ napísal vo svojom tweete a doplnil, že Bitcoin je jediné aktívum, o ktorom aktuálne uvažuje ako o samostatnej aloloácii pre jeho portfólio v časovom rámci 3 a viac rokov. Pokiaľ ide o jeho dlhodobú víziu, šancu na prežitie bitcoinu v nasledujúcich 20 rokoch vidí [50:50].

,,To je ale oveľa vyššia šanca ako u akejkoľvek inej kryptomeny. Iné kryptomeny môžu ponúkať vyššiu očakávanú hodnotu (percentuálny rast), ale aj oveľa viac rizík, takže sú rozumne len ak sú len súčasťou širšieho portfólia. V podstate si myslím, že Bitcoin je ako Amazon a všetko ostatne sú stávky v štýle VC (Venture Capital firiem zameraných na rizikové investície).“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.