Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC podľa očakávaní odložila verdikt ohľadom žiadosti VanEck

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) informovala, že odložila svoje rozhodnutie v prípade žiadosti VanEck o schválenie Bitcoin ETF.

SEC sa musela k tejto žiadosti vyjadriť do 45 dní od jej podania, pričom deadline bol nastavený na 2. mája. Urobila tak však ešte o čosi skôr, čím predĺžila svoj čas na rozhodnutie do 17. júna. Avšak ani tento termín nie je konečný, nakoľko verdikt áno alebo nie môže odkladať dokopy až 240 dní. Čiže do októbra 2021.

Žiadosť VanEck bola prvou z deviatich žiadosti amerických firiem o Bitcoin ETF, ktorá sa dostala do procesu samotného posudzovania a schvaľovania. Následne tak urobili aj WisdomTree, VyklyrieKryptoin. Žiadosti od NYDIG, SkyBridge, Wise OriginGalaxy Digital sa ešte do procesu schvaľovania ešte ani nedostali.

Vo všeobecnosti sa predpokladá, že SEC odloží verdikty aj v prípade ostatných žiadosti a ak náhodou schváli prvé Bitcoin ETF, stane sa tak až neskôr v tomto roku pred blížiacim sa deadline bez možnosti ďalšieho odkladu.

Nádeje pre schválenie prvého Bitcoin ETF v USA sú tento rok väčšie, než v tých predošlých, nakoľko trh s BTC sa značne inštitucionalizoval. Okrem toho na pozíciu šéfa SEC prichádza Gary Gensler, ktorý je považovaný za človeka s pozitívnym názorom na Bitcoin.

Bitcoin ETF je verejne obchodovaný fond, do ktorého je možné investovať bez nutnosti vlastniť podkladové aktívum. Jeho existencia by priniesla inštitúciám azda najjednoduchší a najmenej nákladný regulovaný spôsob investície do tohto aktíva. V Kanade sa už tri Bitcoin ETF obchodujú a je o ne veľký záujem.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne