Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF je len otázkou času. GBTC sa naň pretransformuje, odkazuje šéf Grayscale

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein potvrdil, že jeho firma má v pláne konvertovať ich produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na Bitcoin ETF.

Michael Sonnenshein hovoril o téme Bitcoin ETF včera 19. júla v rozhovore na CNBC, kde skonštatoval, že schválenie prvého Bitcoin ETF v USA Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) nie je otázkou „či“, ale len „kedy” (hoci SEC v minulosti všetky žiadosti zamietla s odôvodnením, že cena BTC je ľahko manipulovateľná, pozn.red.).

SEC má aktuálne na stole až 13 rôznych žiadosti o Bitcoin ETF. Okrem iných o schválenie tohto vysoko regulovaného investičného produktu viazaného na cenu Bitcoinu žiadajú veľké firmy ako sú NYDIG, Fidelity, VanEck, SkyBridge Capital či Valkyrie. Medzi oficiálnymi žiadosťami však naďalej chýba práve Grayscale Investments.

Sonnehsien v rozhovore pre CNBC však uviedol, že je len otázkou času, kedy podajú prihlášku o Bitcoin ETF aj oni. Ambíciu prerobiť GBTC na Bitcoin ETF označil ako „stopercentnú”.

,,Myslím si, že z nášho pohľadu hľadáme už len niekoľko odlišných bodov potvrdzujúcich dozretie tohto podkladového trhu (trhu s BTC). Sme v poslednej fáze pred tým, ako podľa nášho názoru regulátori schvália rôzne typy produktov, ktoré poskytnú investorom potrebnú ochranu, ktorú na trhoch hľadajú,” uviedol.

Spoločnosť Grayscale Investments síce žiadosť o Bitcoin ETF ešte nepodala, no urobila ďalší patričný krok, aby sa k tomu priblížila. Najväčší inštitucionálny držiteľ BTC totiž minulý týždeň uzavrel partnerstvo s najstaršou newyorskou bankou BNY Mellon, ktorá bude po novom poskytovať správcovské služby Grayscale pre bezpečnú úschovu ich BTC – najprv pre GBTC a následne aj pre krytie Bitcoin ETF. Grayscale si vybrala BNY Mellon z dôvodu, že ide o rešpektovanú banku s vysokým kreditom a dobrou povesťou nielen medzi investormi, ale aj americkými regulátormi.

Dopĺňame, že ak by sa Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v budúcnosti úspešne pretransformoval na Bitcoin ETF, stal by sa druhým najväčším komoditným ETF na svete po najväčšom existujúcom ETF na zlato a to vďaka tomu, že Grayscale drží vyše 650 000 BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.