Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin by sa mohol stať v Brazílii oficiálnou platobnou menou

Článok

Brazília, Rio de Janeiro
Zdroj: Pixabay.com

Brazília je ďalšou krajinou, v ktorej bujnie snaha o legalizáciu Bitcoinu. Najnovšia iniciatíva, ktorá sa dostáva do najvyšších kruhov, by mohla udeliť Bitcoinu štatút “platobnej meny”.

Ako informoval portal DeCrypt v Brazílii sa aktuálne pracuje na vytvorení regulačného rámca, ktorý by uľahčil občanom tejto krajiny investície do Bitcoinu a iných kryptomien a zároveň by popri tom sťažil podmienky pre podvodníkov a hackerov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Brazílsky zákonodarný zbor nedávno schválil zákon o regulácii digitálnych mien z dielne námestníka Expedita Netta. Teraz však Aureo Ribeiro zo strany Solidaridade chce presadiť aktualizovaný návrh, ktorý by udelil BTC štatút platobnej meny.

Ak by sa zákon dostal do platnosti, Bitcoin by mohol byť podľa toho, čo bolo uvedené, používaný ako bežné platidlo, hoc by nenadobudol rovnaký status, ako napríklad v El Salvador, kde je zákonným platidlom po boku amerického dolára, čo znamená, že by ho mali byť pripravené akceptovať všetky podnikateľské subjekty.

,,Chceme oddeliť pšenicu od pliev, vytvoriť predpisy, aby ste mohli obchodovať, vedieť, kde nakupujete, s kým obchodujete a aby ste mohli použiť Bitcoin, keď si budete chcieť kúpiť dom, alebo hamburger v McDonald’s,“ uviedol Ribeiro v rozhovore pre Radio Camara.

Bitcoin ETF v Brazílii sa darí

Brazília je už teraz jednou z najvyspelejších krajín pokiaľ ide o Bitcoin. Miestna komisia pre cenné papiere a burzu dokonca povolila podobne ako Kanada už aj štyri kryptomenové ETF. Hash11, ktorý nadväzuje na fond Nasdaq Crypto Index Fund, je jedným z vôbec najobchodovanejších ETF v Brazílii.

Okrem Brazílie v latinskej Amerike udelili pre Bitcoin alebo krypto ETF povolenie aj Čile a Bermudy.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.