Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin bez internetu a len pomocou SMS?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

V Afrike je dvojnásobne viac smartphonov, než obyvateľov, no väčšina Afričanov nemá prístup k internetu. Adopcia BTC je preto obmedzená, čo by ale mohlo zmeniť riešenie umožňujúce interakciu s BTC pomocou SMS správ.

S týmto nápadom prišiel juhoafrický vývojár Kgothatso Ngako, ktorý predstavil riešenie pomenované Machankura (slangový výraz pre peniaze v Juhoafrickej republike pozn.red.), o ktoré už prejavila záujem kryptomenová burza Paxful a už s ním spolupracuje Bitrefill, populárna africká služba predplatných darčekových BTC kariet.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa analýzy spoločnosti Caribou až 94% finančných transakcií v Afrike sa uskutočňuje prostredníctvom protokolu USSD, ktorý sa používa na odosielanie textových správ a len 6% finančných transakcií sa uskutočňuje prostredníctvom mobilných aplikácii. Inak povedané hoci sú v Afrike milióny telefónov, väčšinou sa používajú na posielanie textových správ pre obmedzený prístup k lacnému internetu. To obmedzuje aj samotnú možnosť adopcie BTC.

Kgothatso Ngako z tohto dôvodu vymyslel riešenie, skrz ktoré umožní kúpu a predaj bitcoinov so zapojením Lightning Network pomocou SMS správ. ,,Hlavným zameraním riešenia je prijímanie a odosielanie bitcoinov. Používatelia vytočia číslo a potom sa im zobrazí ponuka, kde sa môžu dozvedieť viac o bitcoine alebo si vytvoriť účet. Všetko čo potrebujú na registráciu účtu je 5-ciferný kód PIN a následne sa im zobrazí ďalšia ponuka – odoslať a prijať bitcoiny,“ vysvetlil.

Výsledkom je, že aplikácie kompatibilné s Lightning Network na telefónoch či PC môžu posielať cez Lightning Newtork bitcoiny priamo na telefónne číslo, ktoré sa de facto pri tomto riešení stalo ďalšou Lightning adresou. ,,Človek doslova bez prístupu na internet môže prejsť z toho, že nemá žiadne bitcoiny k tomu, že bude mať bitcoiny a potom ich môže používať.“

Toho riešenie v súčasnosti dobre funguje v šiestich afrických krajinách, pre ktoré boli pripravené optimalizované jazykové verzie, nakoľko zrozumiteľnosť je v Afrike základným kameňom úspechu popri samotnej funkčnosti.

Za najvážnejší problem považuje možné regulácie a prípadne obmedzenia používania kryptomien africkými vládami. Slabinou riešenia je totiž jeho súčasná centralizácia, nakoľko užívatelia nemajú pod kontrolou privátne kľúče (not your keys, not your coins), preto jeho tvorca dúfa, že nájde spôsob ako na tento účel použiť SIM karty.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.