Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin a kryptomeny posilňujú napriek negatívnym fundamentom – ide len o pascu?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Cena bitcoinu sa po dlhšej dobe vyšplhala až k úrovniam okolo 24 000 dolárov. Kuriózne sa tak stalo v čase, kedy prišli z USA dve správy, ktoré vo všeobecnosti neznejú pre obchodníkov až tak dobre.

Bitcoin sprevádzaný ostatnými kryptomenami posilňuje v týždni, v ktorom najprv americká centrálna banka Fed opäť zvýšila úrokové sadzby o ďalších 75 bázických bodov (zvyšovanie sadzieb zväčša nie je niečo, čo by trhy tešilo) a následne boli zverejnené čísla o americkom HDP, ktoré de facto poslali americkú ekonomiku do technického stavu recesie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto fundamenty, ktoré by zrejme mali na trhy za obvyklých okolností negatívny vplyv, avšak v stredu a štvrtok akoby náladu na trhoch posilnili, čoho dôkazom je posilňovanie najsledovanejších amerických indexov Dow, S&P500 a Nasdaq, rovnako ako Bitcoinu či Ethereum, ktoré sú za posledný týždeň v pluse 3,5% resp. 9%.

Zakladateľ a CEO Quantum Economics Mati Greenspan však na Twitteri upozornil, že môže ísť len o dočasný rast. ,,Trhy milujú rásť počas dní Fedu, obzvlášť keď má byť rozhodnutie Fed prísne. Powell je vycvičený v prinášaní zlých správ. Je zjavné, že investori očakávali niečo horšie,“ uviedol narážajúc na to, že sa špekulovalo aj o zvýšení sadzieb o celý percentuálny bod (100 bázických bodov) a tak mohli investori vyhodnotiť zvýšenie len o 0,75 percentuálneho bodu optimisticky.

Ďalším faktorom, ktorý mohol mať vplyv na náladu na trhoch a prejaviť sa následne aj u kryptomien je náznak Powella, že v nasledujúcich mesiacoch budú zvyšovať sadzby už pomalším tempom. Analytici ING tipujú, že v septembri a októbri zvýši Fed sadzby o 50 bázických bodov a v decembri o 25 bodov. Takéto konštatovania sú však veľmi predčasné, pretože do ďalšieho mítingu Fed (20.-21.september) sa toho môže ešte veľa zmeniť.

K téme sa vyjadril aj Pav Hundal, analytik austrálskej zmenárne Swyftx, ktorý tvrdí, že ho reakcia trhov na zvýšenie sadzieb prekvapila.

,,Fed hovorí jednu vec a zdá sa, že trhy počúvajú niečo iné vždy, keď vidíme rast sadzieb. V júni to bol Fed, ktorý naznačil, že veľké zvyšovanie Fed bude neobvykle a tentokrát je to Jerome Powell, ktorý naznačil, že tempo rastu by sa mohlo spomaliť. Najlepším meradlom toho, čo príde, sú však základne ekonomické dáta a aspoň nateraz to vyzerá tak, že niektoré inflačné tlaky poľavujú, klesajú ceny plynu spolu s cenami futures na základné potraviny ako je kukurica a pšenica a rovnako tak klesajú náklady na dopravu.“

Hundal tiež prezradil, že ich burza Swyftx zaznamenala po zverejnení posledného rozhodnutia Fed 100% nárast obchodovania, čo naznačuje, že mnoho ľudí teraz vidí hodnotu v súčasných trhových cenách.

Analytik JP Morgan Mike Wilson, ktorý je známy ako rezervovanejší typ investora, upozornil, že odraz po zvýšení sadzieb môže byť len pascou na investorov. Síce tvrdí, že trhy sa blížia k svojmu dnu, no potrebujú ešte minimálne jeden výrazný pohyb smerom nadol. Wilson pre CNBC uviedol, že index S&P500 podľa jeho názoru môže v prípade, že americká ekonomika sa dostane do recesie, klesnúť až k úrovni 3000 bodov (aktuálne je na 4072 bodoch) a  jeho odhad ku koncu roka je 3900 bodov. Za najpodstatnejšie aktuálne považuje kombináciu korporátnych earnings a sledovanie tohoh, či prísna menová politika Fed neuvrhne americkú ekonomiku do recesie.

,,Je naozaj dôležité zarámovať každú investíciu z hľadiska, aký je upside potenciál verzus riziko,“ upozornil a naznačil, že v súčasnosti je vstup do trhu v pomere voči tomu, čo je v hre, v oblasti  obrovského rizika.

Zdroj: cointelegraph.com, cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.