Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance zatiaľ nemá v pláne konvertovať Tether (USDT) na BUSD

Článok

Binance
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenová burza Binance nemá zatiaľ v pláne konvertovať stablecoin Tether (USDT) na Binance USD (BUSD), čo však už s určitosťou urobí so stablecoinami USDC, USDP a TrueUSD (TUSD).

Ako sme vás už informovali včera, najväčšia kryptoburza na svete Binance potvrdila, že 29. septembra konvertuje v pomere 1:1 zostatky USDC, USDP a TUSD na účtoch svojich klientov na stablecoin Binance USD (BUSD. V nadväznosti na tieto správy v utorok doplnila, že zmeny sa nebudú týkať najväčšieho a najlikvidnejšieho stablecoinu USDT, za ktorým stojí spoločnosť Tether.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Zatiaľ neplánujeme automatickú konverziu USDT na BUST, ale môže sa to zmeniť,” uviedol hovorca Binance, ktorý dodal, že ukončenie väčšiny obchodných služieb pre USDC nie je len dočasným opatrením.

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao vysvetlil, že zlúčenie viacerých stablecoinov (USDC, TUSD a USDP) a prevod ich likvidity do BUSD bude pre burzu a jej zákazníkov pozitívnym krokom, pretože “zlúči likviditu do jedného obchodu páru a ponúkne najlepšiu cenu a najnižší sklz pri obchodovaní.“

V praxi si užívatelia všimnú, že Binance odstráni dlhý zoznam obchodných párov voči USDC (a tiež USDP a TUSD) a ich párovanie prepne na BUSD. Používatelia si budú musieť dať pozor na používanie USDC pri vkladoch, sporení (savings), likvidných swapoch či využívaní pôžičiek na platforme, pretože tieto služby budú pre USDC vypnuté.

Analytická platforma Nansen dodala, že proces konvertovania USDC na BUSD započala burza Binance už v auguste. Podľa CEO Nansen Alexa Svanevika od polovice augusta bolo takto konvertovaných už zhruba 1,5 miliardy dolárov.

https://twitter.com/ASvanevik/status/1566983674549407745

V súčasnosti má mať Binance k dispozícii USDC v kapitalizácii menej než 1 miliardy dolárov, pričom pre porovnanie drží až 5 miliárd dolárovUSDT (Tether), čo je suverénne najviac spomedzi všetkých kryptobúrz na svete.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.