Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance zablokovala účty dcéram ruských pohlavárov Peskova a Lavrova

Článok

binance
Zdroj: Unsplash.com

Najväčšia kryptomenová burza Binace pristúpila k ďalším opatreniam, ktoré majú obmedziť ruskej vláde respektíve ruským oligarchom pokusy o obchádzanie západných sankcii, ktoré boli na Kremeľ uvalené po invázii ruských vojsk na Ukrajinu.

Binance mala za uplynulé dva mesiace, približne od momentu zahájenia ruskej invázie na Ukrajinu 24. februára, uzavrieť niekoľko účtov, ktoré boli spojené s osobami blízkymi vysokým predstaviteľom Kremľa. Vo štvrtok o tom informovala agentúra Bloomberg.

Podľa medializovaných správ malo ísť o Elizavetu Peskovú, dcéru hovorcu ruského prezidenta Vladimíra Putina a Polinu Kovalevovú, nevlastnú dcéru ministra zahraničných veci ruskej federácie Sergeja Lavrova.

Binance taktiež oznámila, že zablokovala účet Kirilla Malofejeva, syna Konstantina Malofejeva, ktorý je známym ruským oligarchom a v už bol obvinený z porušovania sankcií USA.

Chagri Poyraz, ktorý je globálnym šéfom divízie Binance, ktorá sa špecializuje na sankcie, informoval, že účet dcéry Peskova zablokovali už 3. marca, čiže len krátko po vypuknutí vojny na Ukrajine v čase, kedy sa Peskovová pokúsila burzu využiť skrz služby maklérskej spoločnosti tretej strany. Následne o 8 dní neskôr bola zaradená na sankčný zoznam USA, ktorý cieli proti kremeľským elitám, vodcom, oligarchom a ich rodinám.

Peskovová sa sťažovala na tento krok aj mediálne, keď uviedla: ,,Bola som naozaj prekvapená, pretože je divné zavádzať sankcie na niekoho, kto je len 24 rokov a nemá s danou situáciou nič spoločné.Následne 12. marca, kedy sa naposledy objavila na Instagrame, napísala len jedno slovo: ,,Mier.“

Binance medzitým tvrdí, že naďalej dôkladne monitoruje dianie na platforme a snaží sa identifikovať osoby, ktoré by mohli byť spojené so sankčnými zoznamami USA či Európskej únie. Burza uvádza, že v tejto veci koná veľmi proaktívne a nad rámec toho, čo je po nej požadované zo strany regulačných úradov alebo prostredníctvom právnych opatrení.

Najväčšia kryptoburza zároveň 21. apríla prijala radu obmedzení pre zákazníkov z Ruska – týkajú sa najmä účtov, na ktorých je zostatok prevyšujúci fiatovú hodnotu 10 000 eur.

Zdroj : cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.