Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Binance predstavila token BAB – má byť základom pre decentralizovanú identitu vo Web 3.0

Článok

Binance
Zdroj: Unsplash.com

Najväčšia kryptomenová burza na svete Binance oznámila spustenie tokenu s názvom Binance Account Bound (BAB), ktorý má byť prvým krokom Binance smerom k decentralizovaným nástrojom overovania identity.

Na rozdiel od tradičných kryptomien ako sú Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Solana, Cardano a množstvo ďalších slúži token BAB výhradne na to, aby umožnil online identifikáciu používateľa vo svete Web 3.0.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Radený je preto medzi takzvané DeSoc tokeny, čo je pojem, s ktorým prišiel ako prvý Vitalik Buterin, zakladateľ kryptomeny Ethereum. Ich úloha nie je špekulatívna (na rast ceny), ale čisto praktická. Majú totiž poslúžiť a zefektívniť interakciu ľudí v rámci projektov budovaných na decentralizovaných základoch (napríklad na decentralizovaných sociálnych sieťach, v blockchain hrách a podobne.)

Vízia DeSoc tokenov je veľmi mladá a zatiaľ je náročné odhadnúť, kam až sa môžu posunúť. DeSoc token od Binance s názvom BAB bude mať zatiaľ jedno primárne využitie – má v rámci ekosystému budovaného na Binance Smart Chaine potvrdzovať, že daná adresa je overená u burzy Binance prostredníctvom KYC. To môže držiteľovi takéhoto tokenu otvoriť dvere do aplikácii, ktoré si vyžadujú takéto overenie a zároveň to môže zamedziť prístup rôznym botom, ktoré takýmto overením nedisponujú.

,,Predtým neexistovala žiadna metóda na identifikáciu užívateľov Binance alebo užívateľov s Binance KYC priamo na reťazci Binance Smart Chain,“ vysvetlil hovorca Binance, ktorý naznačil, že vlastníctvo takéhoto tokenu môže pomôcť získať prístup k rôznym budúcim aidropom na tomto blockchaine.

Token BAB nemusí byť jediným, ktorý vznikne na blockchaine Binance Smart Chain a označovaný je skôr ako pilotný projekt, ktorý otvorí dvere ďalším. Používať je ho možné zatiaľ len prostredníctvom mobilnej aplikácie Binance, skrz ktorú môžu overení používatelia raziť svoje BAB tokeny priamo na ich peňaženke.

Šéf a zakladateľ Binance Changpeng Zhao si myslí, že DeSoc tokeny budú zohrávať v budúcnosti mimoriadne dôležitú úlohu pri používaní decentralizovaných Web 3.0 riešení. ,,Zmení to spôsob, akým sa budeme prepájať, pretože technológia blockchain dá firmám väčšiu právomoc určovať, ako budú komunity integrovať na základe ich poverenia alebo príslušnosti,“ dodal k téme.

Token BAB by mohol byť taktiež nástrojom, skrz ktorý môže burza Binance motivovať ľudí absolvovať proces overenia totožnosti (KYC). Nedávno medializované správy totiž uvádzali, že po povinnom zavedení KYC prišla Binance až o 90% svojich zákazníkov a miliardy dolárov. Burza však tieto tvrdenia poprela a označila ich za absolútne chybnú interpretáciu dát.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.