Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bill Miller stojí za Bitcoinom. Odporúča ho ako poistku pred katastrofou

Článok

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Zakladateľ a investičný riaditeľ Miller Value Partners miliardár Bill Miller potvrdil, že napriek výraznému prepadu bitcoinu voči historickým maximám je naďalej jeho fanúšikom a považuje ho za „poistku proti finančnej katastrofe“.

Bill Miller sa rozprával o Bitcoine (BTC) v novej epizóde podcastu „Bohatší, múdrejší, šťastnejší“, ktorý bol odvysielaný 24. marca. Vyzdvihol v ňom Bitcoin ako vec, ktorá vie byť efektívná aj v čase krízy, pretože umožňuje nepretržitý prístup k finančným prostriedkom. Ako príklad použil kolaps finančnej infraštruktúry v Afganistane po stiahnutí amerických vojsk z tejto krajiny v auguste 2021:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Keď sa USA stiahli z Afganistanu, Western Union tam prestala posielať remitencie, alebo ich brať z Afganistanu, ale ak ste mali bitcoiny, boli ste v poriadku. Váš bitcoin „zostal“. Môžete ho poslať komukoľvek na svete, ak máte telefón,” skonštatoval.

S Buffettom nesúhlasí, odporúča jeho názory ignorovať

Rešpektovaný investor sa vyjadril aj k nedávnym kritickým tvrdeniam o BTC zo strany legendárneho Warrena Buffetta počas poslednej výročnej schôdze Berkshire Hathaway, kedy “Veštec z Omahy” uviedol, že bitcoiny „nič neprodukujú” a preto by ich nekúpil všetky ani za 25 dolárov.

,,Povedal, že bitcoin je neproduktívne aktívum a preto ho nevie oceniť. Ok. Ak jediná vec, ktorú si myslíte, že môžete oceniť, sú produktívne aktíva, tak vás nikto nenúti do toho, aby ste to kupovali. Takže to ignorujte,“ uviedol a neskôr doplnil, že “cieľom investovania nie je vlastniť produktívne aktíva, cieľom je zarábať peniaze.“

V BTC má veľké bohatstvo

Miller síce nie je taký slávny ako Warren Buffett, no vo svete investícii sa výrazne zviditeľnil obdivuhodnou sériou medzi rokmi 1991 až 2005, kedy jeho investičný fond 15 rokov v rade prekonával výkonnosť S&P500 indexu. Samotný Buffett pritom poznamenal, že dlhodobo porážať S&P500 je extrémne náročné (hoci Berkshire Hathhaway sa to darí tiež).

72-ročný miliardár neprezradil presnú hodnotu bitcoinov, ktoré vlastní, no zrejme pôjde o vysoké číslo. Na otázku, ako vyzerá jeho portfólio totiž odpovedal, že asi 40-50% má v akciách Amazonu a že jeho bitcoiny sú veľmi podobné tomu, čo má práve v tejto spoločnosti. Následne doplnil, že jeho čistý majetok je rozdelený hlavne medzi tieto dve aktíva.

Novogratza mu je ľúto, mal si radšej vytetovať BTC

Miller komentoval aj „slávne” tentovanie ďalšieho amerického miliardára Mika Novogratza, CEO digitálnej banky Galaxy Digital, ktorý si nechal zvečniť na ruku symbol kryptomeny Terra (LUNA), ktorá zažila obrovský kolaps a jej hodnota klesla prakticky o 100%. ,,Niekto mi poslal fotku Michaela Novogratza, na ktorej si pred mesiacmi nechal vytetovať zavíjajúceho vlka na Mesiac a je naozaj veľké. Je to ako „hups“, možno si tam mal radšej dať Bitcoin, bolo by to o čosi trvanlivejšie.“

Novogratz po prepade LUNA poznamenal, že jeho tetovanie mu bude navždy pripomínať, že investície do rizikových aktív si vyžadujú pokoru. Firma Michaela Novogratza na kolapse kryptomeny LUNA utŕžila stratu okolo 300 miliónov dolárov.

,,Počul som o jeho stratách. Bolo mi z toho smutno, je to tragické,“ dodal Bill Miller.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.