Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Biely dom chce mať na čele OCC známu kritičku kryptomien

Článok

Biely dom
Zdroj: Pexels.com

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena má v úmysle vymenovať do čela amerického kontrolóra mien (OCC), ktorý má dohľad nad federálnymi americkými bankami, profesorku Saule Omarovú. Problém je v tom, že v minulosti sa zviditeľnila výraznou kritiku kryptomien.

OCC je dôležitý americký regulátor, ktorý počas obdobia, kedy bol jeho šéfom bývalý vysoký predstaviteľ Coinbase Brian Brooks (neskôr bol krátke obdobie CEO Binance.US) urobil niekoľko dôležitých krokov, ktorým podporil adopciu blockchain technológie a kryptomien u amerických federálnych bánk. Kryptosektor sa preto teraz oprávnene obáva, aby zmena vedenia neviedla k opačným opatreniam, ktoré možnosti adopcie kryptomien u bánk spomalia alebo výrazne obmedzia.

Omarová, ktorá by sa mohla stať novou šéfkou OCC (podľa Bloombergu možno už tento týždeň) kryptomeny v minulosti viackrát kritizovala a dokonca upozornila, že môžu viesť „k zániku bankovníctva, ako ho dnes poznáme.” Podľa jej názoru „ohrozujú stabilitu ekonomiky a sú zrelé na zneužívanie zo strany veľkých súkromných finančných subjektov“.

Omarová v súčasnosti vyučuje na Cornell University Law School a je známa tým, že preferuje prísnejšie regulácie, čo môže znamenať aj jej snahu o presadenie prísnejších regulácii práve pre kryptomeny. Ide o akademičku špecializujúcu sa na bankové právo a podnikové financie.

V minulosti sa zasadzovala napríklad za to, aby boli spotrebiteľské bankové služby kontrolované výhradne FEDom a nie súkromnými inštitúciami. Predtým zas pôsobila ako špeciálny poradca a pre regulačnú politiku amerického ministerstva financií počas vlády Goerga W. Busha.

Ešte nie je nič isté

Vymenovanie Omarovej do pozície šéfky OCC môže zastaviť politicky boj medzi demokratmi a republikánmi. Demokrati v súčasnosti držia v Senáte štíhlu väčšinu a očakáva sa, že bankový sektor sa bude snažiť lobovať proti jej vymenovaniu.

Zo strany Bidenovej administratívy nie je prvou voľbou. Pôvodne chceli dostáť do pozície čela OCC Michaela Barra a neskôr Mehru Baradarana. Ani jeden z týchto kandidátov však nemal dostatočnú podporu v senáte a tak ako kandidáti napokon neuspeli.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.