Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bearmarket Bitcoinu má podľa Grayscale ešte 250 dní (ak sa bude opakovať história)

Článok

medveď
Zdroj: Pixabay.com

Nová správa spoločnosti Grayscale, ktorá je najväčším inštitucionálnym držiteľom bitcoinov na svete (pre potreby GBTC drží vyše 650 000 BTC) vo svojej najnovšej správe tvrdí, že ak sa bude opakovať tradičný medvedí cyklus BTC podobný tým predošlým, ten súčasný bude trvať ešte približne ďalších 250 dní.

Grayscale Investments poznamenáva, že trhy s kryptomenami si prešli už niekoľkými cyklami, ktoré boli spojené s prudkým rastom cien a následne ich výrazným oslabením. Tržné cykly bitcoinu (BTC) obvykle trvajú približne 4 roky, respektíve 1275 dní. Firma definuje začiatok nového cyklu momentom, kedy sa realizovaná cena BTC pohybuje pod aktuálnou trhovou cenou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Realizovaná cena BTC predstavuje vynásobenie ceny každého jedného doposiaľ vyťaženého bitcoinu jeho cenou v čase jeho poslednej onchain transakcie. To znamená, že bitcoin, ktorý sa presunul naposledy napríklad pred 5 rokmi, bude násobený cenou v danom dni spred 5 rokov.

Keďže realizovaná cena BTC aktuálne klesla pod jej trhovú cenu, Grayscsle verí, že ide o obdobie hlavnej investičnej príležitosti, ktorá pri možnosti, že sa bude história opakovať, má trvať ešte ďalších 250 dní.

Pri sledovaní histórie Grayscale zohľadnila tieto cykly:

  • 2012 – 2015 – vzostup a pád darkweb trhoviska Silk Road, krach vtedy najväčšej burzy Mt. Gox po hacku v roku 2014 (zmizlo z nej 850 000 BTC), založenie Ethereum a vznik prvých veľkých búrz (napr. Coinbase).
  • 2016 – 2019 – boom ICO, smart kontrakty na Ethereum, veľký výplach po spľasnutí ICO bubliny
  • 2020 – súčasnosť – pandémia Covid-19 a kvantitatívne uvoľňovanie, osvojenie si DeFi a CeFi a s tým spojený dnes už neslávny príbeh o pákovom efekte, na ktorom stroskotali LUNA, UST, Celsius, Three Arrows Capital či Voyager Digital

Bitcoinové cykly sú bežne definované aj podľa halvingov, čiže momentov, kedy sa zníži inflácia bitcoinu o polovicu (ťažiari budú od daného momentu ťažiť o polovicu menej BTC než v súčasnosti). Halvingy sa dejú pravidelne raz za štyri roky, pričom ten najbližší sa udeje v roku 2024.

Dejová línia sa môže zmeniť

Nutné je uviesť, že súčasné okolnosti stavajú Bitcoin do odlišnej pozície než v minulosti, čo môže ovplyvniť aj pravidelnosť týchto cyklov (príkladom je napríklad dnes už kritizovaný Stock2Flow model, ktorý spoliehal na halving a cykly). Ide obzvlášť o globálnu situáciu na trhoch pre infláciu, monetárnu politiku centrálnych bank, problémy s dodávateľskými reťazcami, obrovskú infláciu a pandémiu Covid-19, čo sú faktory, ktoré zrejme povedú ku globálnej recesii. Takéto trhové podmienky Bitcoin a kryptomeny od roku 2009, kedy bol vyťažený prvý BTC genesis blok nezažili, čo znamená, že dejová línia sa môže ľahko zmeniť.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.