Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bayworth: Bitcoin je len na začiatku. ,,Buffett mal možno pravdu,” tvrdí Miller

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď Warren Buffett v roku 2018 prirovnal Bitcoin k „jedu na myši”, možno mal pravdu. Avšak nie v takom zmysle, ako to zamýšľal. Skonštatoval to vo svojej finančnej analýze ku štvrtému kvartálu 2020 finančný analytik Bill Miller.

,,Warren Buffett skvele prirovnal Bitcoin  k jedu na myši. Možno mal pravdu. Bitcoin môže byť ten jed a myš môže byť naše súčasné peniaze.“ Miller tým pochopiteľne obrátil naruby to, čo Buffett v roku 2018 v skutočnosti tvrdil, keďže jeden z nerešpektovanejších investorov histórie stojaci na čele Berkshire Hathaway nikdy neuznal Bitcoinu žiadnu vnútornú hodnotu.

Miller v liste svojim klientom odkazuje, aby pozorne vnímali to, čo sa aktuálne deje vo svete. Poukázal na riziká inflácie a možné úpravy úrokových sadzieb, ktoré by mohli ísť až do záporných čísel. Pri súčasnej situácii vidí v Bitcoine veľký zmysel.

,,Jeho trhová kapitalizácia je vyššia než JP Morgan či Berkshire Hathawhay a to napriek tomu, že stále je vo veľmi skorom cykle adopcie,” uviedol.

Miller si myslí, že v tomto období PayPalSquare kupujú pre svojich zákazníkov všetkých 900 BTC, ktoré sa ťažia každý deň. ,,Ak bude inflácia rasť, no hoci by aj nerástla, čoraz viac spoločnosti sa rozhodne diverzifikovať časť svojich hotovostných zostatkov do Bitcoinu namiesto držania hotovosti.”

Podobný názor zdieľa aj generálny riaditeľ blockchain firmy Diginex Richard Bayworth, ktorý poukazuje na čaro obmedzenej ponuky Bitcoinu. ,,Bitcoin je len v procese začiatku svojho býčieho cyklu po halvingu. Dopyt urýchlili obrovské stimuly a investori hľadajú bezpečné prístavy proti menovej inflácii. Výsledkom je, že veľká časť finančných inštitúcii práve teraz prehodnocuje veľkosť svoje pozície v Bitcoine. To vedie k veľkým výberom z búrz, pretože účastníci chcú ochrániť svoje bitcoiny na bezpečných peňaženkách. U Bitcoinu je vidieť kríza na strane ponuky.”

Richard Bayworth vidí veľký potenciál aj v altcoinoch. ,,Bude sa im dariť veľmi dobre, pretože maloobchodní hráči budú mať pocit, že bitcoiny sa minuli. Pokúsia sa nájsť “ďalšie bitcoiny”, aby urobili ďalšie 1000-násobky,” naznačil možný scenár presunu retailového kapitálu do altcoinov, kým Bitcoin bude “patriť” veľkým hráčom.

,,Ethereum dokazuje každým jedným krokom, že je jedným z mála životaschopných smart-kontrakt ekosystémov, ktorý je taktiež v poriadku aj so SEC,“ poznamenal na skutočnosť, že Ethereum sa podľa všetkého nemusí nikdy obávať prípadnej nálepky “cenný papier“, ktorý dala Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) kryptomene XRP, čím výrazne ohrozila jej budúcnosť.

,,Myslím si, že rok 2021 prinesie pre kryptomeny výnosy, ktoré budú pre niektorých ľudí veľmi šokujúce. Bitcoin bude v priebehu roku stáť 100 000 dolárov a s najväčšou pravdepodobnosťou ho budú nasledovať aj altcoiny.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne