Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt začne využívať služby Google pri platbe Bitcoinom

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Kryptomenová platforma Bakkt, za ktorou stojí vlastník najväčšej newyorskej burzy cenných papierov NYSE, firma Intercontinental Exchange (ICE), oznámila integráciu so službou Google Pay, ktorá umožní jej zákazníkom používať Bitcoin na platby za každodenný tovar.

Užívatelia, ktorí vlastnia platobnú kartu Bakkt Visa, môžu odteraz využívať služby Google Pay pri platbách v obchodoch prijímajúcich platobné karty Visa. Skrz jednoduchú transakciu popri tom môžu zvoliť ako platidlo Bitcoin, ktorý bude automaticky predajcovi konvertovaný do fiatovej meny  – napríklad amerických dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Toto partnerstvo je dôkazom silného postavenia Bakkt na trhu digitálnych aktív, ktoré má spotrebiteľom umožniť užívať si svoje digitálne aktíva spoľahlivým a bezpečným spôsobom v reálnom čase,” uviedol generálny riaditeľ Bakkt Gavin Michael.

Bakkt tiež uviedol, že bude využívať služby Google Cloud na vytváranie analytických funkcii s umelou inteligenciu, strojovým učením a geolokačnými funkciami. ,,To nám umožní pokračovať v budovaní najlepšej, inovatívnej platformy vo svojej triede, ktorú je možné rozšíriť tak, aby vyhovovala potrebám miliónov používateľov,” dodal CEO firmy.

Bakkt bol ostro sledovanou spoločnosťou najmä v roku 2019, kedy sa investori nádejali, že jeho príchod na trh podporí inštitucionálnu adopciu Bitcoinu. V onom období totiž prišiel ako prvý na trh s možnosťou obchodovať bitcoinové futures kontrakty viazané na reálne “fyzické” bitcoiny. Bakkt okrem toho ponúka inštitúciám možnosť custody služieb, teda bezpečnej úschovy ich BTC.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.