Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Arthur Hayes zmenil názor na Ethereum – vidí v ňom veľký potenciál

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Zakladateľ kryptomenovej burzy BitMEX Arthur Hayes v podcaste “Unchained Podcast“ s Laurou Shin priznal, že sa v minulosti ohľadom Ethereum mýlil a dnes si myslí, že táto kryptomena má veľký potenciál.

Hayes priznal, že počas ICO horúčky v Ethereum nevidel nič prospešné a argumentoval tým, že sa nemôže porovnávať s Bitcoinom, ktorý má pevne nastavenú infláciu a konečnú ponuku. Dokonca vtedy vyhlásil, že tokeny ETH sú “psie sračky”, čo je tvrdenie, ktorého by sa dnes určite zdržal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Názor na Ethereum začal meniť až v roku 2020, kedy nastal prvý boom DeFi protokolov, k čomu sa následne pridali NFT, ENS domény a rastúce množstvo kapitálu uzamknutého v rámci decentralizovaného internetu. Tvrdí však, že stále bude trvať dosť času, kým sa stanú naozaj veľkou hnacou silou budujúcou skutočnú hodnotu tejto kryptomeny.

Bolo by lepšie, keby bolo ETH deflačné

Pokiaľ ide o inflačno-deflačný model Ethereum, nepripisuje tejto téme taký význam, ako v minulosti. Verí, že by bolo pre Ethereum lepšie, keby bolo deflačné, no nemyslí si, že to rozhodne o jeho úspechu alebo neúspechu. Za dôležitejšie považuje, aby sa celkovo znižovalo množstvo emitovaného ETH.

Pokiaľ ide o samotný merge, teda prechod Ethereum na Proof of  Stake konsenzus, ktorý sa má udiať podľa posledných vyjadrení Vitalika Buterina medzi 13. až 15. septembrom, Arthur Hayes prekvapil vyjadrením, že sa obáva, že k merge napokon nedôjde. Povedal, že ďalšie oneskorenie pri takejto náročnej veci by ho neprekvapilo. Dokonca špekuloval, či k merge vôbec dôjde v roku 2022.

V úspech ETHPoW neverí

Témou debaty bol aj reťazec ETHPoW, teda fork, ktorý by mal pokračovať po prechode Ethereum na Proof of Stake svojou vlastnou cestou naďalej ako Proof of Work kryptomena. Hayes si myslí, že nemá nádej na dlhodobý úspech, pretože bude mať nedostatok operátorov nodov, nebude na dostatočnom množstve búrz a nebude mať dostatok aktívnych DApps a vývojárov, čo povedie k tomu, že bude zastaraný.

Prezradil však, že s ETHPoW bude obchodovať, pretože obchoduje so všetkým čo má cenu nad nulou (označil to za voľne peniaze), no tvrdí, že ETHPoW určite predá vo veľmi vhodnom čase, čo môže byť pokojne hneď vtedy, keď uzrie svetlo sveta.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.