Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Arjun Balaji: Kryptotrh nie je pripravený, aby v ňom boli bilióny dolárov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Investičný partner Arjun Balaji zo spoločnosti Paradigm zverejnil blogový príspevok, v ktorom upozornil na dôvody, prečo súčasný kryptomenový ekosystém jednoducho nie je pripravený na to, aby sa stal trhom v hodnote biliónov dolárov.

Súčasná kapitalizácia celého kryptotrhu je vyše 300 miliárd dolárov, takže na to, aby sa stal trhom s hodnotou aspoň bilióna dolárov, potrebuje narásť ešte viac než trojnásobne. Najbližšie bol k tomuto míľniku v období, kedy Bitcoin vytvoril svoje cenové maximum 20 tisíc dolárov. Hodnota celého trhu vtedy nakrátko prekonala 800 miliárd USD.

Spencer Noon z DTC Capital či Chris Burniske z Placeholder Capital len nedávno vyhlásili, že trh s kryptomenami sa čoskoro stane trhom s hodnotou biliónov dolárov, no s Balaji s nimi nesúhlasí, pokiaľ ide o jeho pripravenosť na takýto obrovský záujem.

V príspevku poukázal najmä na dôvody, ktoré bránia takémuto rastu popularity kryptomien. Vysvetlil, že na trhu zatiaľ nie je kryptomena, ktorá by bola schopná takýto dopyt podporiť, pokiaľ ide o jej technológiu. ,,Štruktúra kryptotrhu prešla za prvé desaťročie dvoma významnými zmenami. Napriek rýchlej inovácii však nie je zďaleka taká vyspelá a ani taká široká, aby dokázala podporiť trhový strop za niekoľko biliónov dolárov,” skonštatoval.

Prvým príkladom neschopnosti obstarať zjavný nárast nových užívateľov sú problémy Ethereum. Ako bolo vidieť aj pri spustení UNI tokenu, blockchain Etheruem a rýchlo stal „nepoužiteľným“, pretože cena gapu dosiahla 1000 Gwei, čo znamená, že transakcie stáli desiatky dolárov.

Baleji zdôraznil, že kryptomeny sú jednouchou stále len v ranných fázach štrukturálneho vývoja, ktorý prinesie kapitálovú efektívnosť. Aby mohlo dôjsť k prechodu z centralizovaného financovania (CeFi) na decentralizované financovanie (DeFi), musí nastať ešte progres vo viacerých trendoch skrz vyvinutia repo trhu, ktorý umožní inštitúciám v kryptosektore požičiavať si peniaze, DeFi, u ktorého bude lepšia používateľská skúsenosť než u centralizovaných systémov až po nižšie poplatky, než na centralizovanom trhu. Až potom podľa jeho názoru dôjde k tomu, že do decentralizovaného finančného priestoru prídu inštitúcie, ktoré prispejú k veľkému ďalšiemu rastu jeho popularity.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.