Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Venmo so 70 miliónmi zákazníkov umožní nákup a predaj kryptomien

Článok

Smartphone
Pixabay.com

Doposiaľ najobľúbenejšia kryptomeny podporujúca platobná aplikácia v USA Cash App s takmer 40 miliónmi užívateľov od spoločnosti Square bude mať novú konkurenciu. Ďalší gigant Venmo s vyše 70 miliónmi užívateľov v utorok oznámil, že prinesie svojim zákazníkom možnosť kupovať, hodlovať a predávať kryptomeny.

Spoločnosť Venmo, ktorú vlastní platobný gigant PayPal, by mala na úvod začať s podporou kryptomien Bitcoin, Ethereum, LitecoinBitcoin Cash. Ich kúpu umožní už od 1 amerického dolára a zákazníci Venmo budú môcť na investíciu do nich využiť svoj zostatok na účte priamo v aplikácii alebo spárovanú platobnú kartu či bankový účet.

Venmo pristúpila k tomuto kroku po realizácii interného prieskumu, z ktorého vyplynulo, že už 30% jej zákazníkov už investovalo do kryptomien. Až 20% z nich tak urobilo počas eskalovania pandémie koronavírusu v roku 2020, čo naznačuje, že pandémia urýchlila proces adopcie digitálnych mien.

Séf PayPal Dan Schulman nedávno naznačil, že ich spoločnosť je ešte len na začiatku procesu, v rámci ktorého bude progresívnejšie pristupovať k adopcii kryptomien. Oznámenie Venmo zapojiť kryptomeny do svojho ekosystému naznačuje, že sa tak naozaj deje.

,,Bitcoin na Venmo pre 70 miliónov zákazníkov vytvára väčší tlak na Apple, Google a Facebook, aby integrovali Bitcoin do svojich mobilných aplikácii. Mimochodom nikto sa nechystá pridať zlato do 5 miliárd mobilných zariadení,” okomentoval túto novinku šéf Microstrategy Michael Saylor.

,,Venmo oznámilo, že ich 70 miliónov zákazníkov môže odteraz kupovať, predávať a držať Bitcoin a iné kryptomeny. Mainstreamová adopcia pokračuje,” doplnil známy propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne