Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Antonopoulos sa ostro pustil do kritiky analytickej spoločnosti Chainalysis

Článok

Andreas Antonopoulos
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najpopulárnejších speakerov a propagátorov Bitcoinu Andreas Antonopoulos sa  pustil do ostrej kritiky spoločnosti Chainalysis, ktorá je častokrát citovaná pri uvádzaní rôznych štatistických dát týkajúcich sa blockchainu Bitcoinu.

Andreas povedal, že Chainalysis robí podlú prácu, keďže pomáha deanonymizovať bitcoinove transakcie. ,,Spoločnosti ako Chainalysis a podobne sú v podstate v zbrojárskom závode proti súkromiu. A robia to, že poskytujú priamo alebo nepriamo najhorším diktátorom a režimom na svete informácie, ktoré porušujú občianske práva miliónov ľudí,” vyhlásil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Antonopoulos dodal, že pracovať pre takúto spoločnosť je doslova nemorálne. ,,Rovnako ako by som považoval za nemorálne pracovať pre výrobcu zbraní alebo spoločnosť, ktorá stavia klietky pre koncentračné tábory pre utečencov.”

Na ostrú kritiku populárneho Andresa zareagoval aj Jonathan Levin, ktorý je spoluzakladateľom tejto kritizovanej spoločnosti. Okrem toho, že argumentoval tým, že medzi Chainalysis a diktátorskými vládami neexistuje žiadna spolupráca, skonštatoval, že pre prijatie Bitcoinu je nevyhnutá regulácia a spolupráca s vládami. Chainalysis sa napríklad snaží o analýzu blockchain transakcií, aby pomohol trestným orgánom pri skúmaní hackov búrz, financovaní sexuálneho zneužívania, či vyhýbaní sa sankciám.

Antonopoulos počas tejto témy pripustil, že Bitcoin zlyhal vo svojom pôvodnom návrhu v tom, ako sa rieši jeho anonymita, teda ochrana súkromia a teraz je pomaly v tom, aby dokázal tento problém vyriešiť. ,,Bitcoin je v zásade najkonzervatívnejší systém, pretože má byť extrémne robustný a bezpečný a schopný odolávať útokom prostredníctvom kolízie alebo spolupráce medzi aktérmi na úrovni štátu.”

Napriek tomu verí, že tento problém bude čoskoro vyriešený, pretože protokol prichádza s novými vylepšeniami na ochranu súkromia. ,,Našťastie existuje množstvo technológii, ktoré to pravdepodobne zlepšia. Jednou z nich je séria zmien, ktoré sa teraz zavádzajú do bitcoinov. Schnoor podpisy, taprooty a tapescript.” Ďalším nástrojom, ktorý by mal zlepšiť súkromie, sú aj lightning kanály.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.