Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

ANKETA: Bitcoin v čase globálnej neistoty a teória “safe haven”: Ako to vidia Stroukal, Bednár, Matuška, Cabaj, Tesař, Stancel a Kicom?

Avatar

Článok

zo dňa

anketa-bitcoin

Trhy vrátane toho s Bitcoinom sa v dôsledku šíriacej sa pandémie koronavírusu a tiež obchodnej vojny o cenu ropy medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, otriasajú v základoch. My sme oslovili sedem známych osobností z česko-slovenskej kryptoscény, aby nám povedali ich názor na to, čo sa aktuálne deje s cenou bitcoinu, aký môže byť jej ďalší vývoj a či je na mieste považovať bitcoin za “safe haven” v čase krízy.

Naša otázka pre všetkých respondentov:
Mohli sme v priamom prenose vidieť, ako zareagovala cena Bitcoinu, keď sa začali otriasať ostatné trhy. Je teda možné skonštatovať, že Bitcoin koreluje s ostatnými trhmi a zatiaľ nie je tým vysnívaným bezpečným prístavom, ako sa to často tvrdí? Cena zlata, ktoré je označované za safe haven, sa na počiatku krízy v roku 2008 taktiež výrazne prepadla, no následne začala výrazne stúpať a v roku 2011 vytvorila svoje doterajšie maximum. Môže čakať rovnaký scenár tentokrát zlato a aj Bitcoin?

Dominik Stroukal, hlavný ekonóm finančnej skupiny Roklen, autor knihy Bitcoin a jiné kryptoměny budoucnosti

Dominik Stroukal

Samozřejmě by mě moc těšilo, kdyby Bitcoin byl digitálním zlatem, ale není. Zatím. Stále je to ekonomickou hantýrkou řečeno luxusní statek, tedy něco, co ve špatných časech poptáváme méně. Když lidé přichází o peníze, zbavují se ho. Ale. Ne všichni a ne tolik. Trh s Bitcoinem je obrovsky nelikvidní a orderbooky jsou tak mělké, že i když drtivá většina lidí hodluje, tak doslova zlomeček obchodníků dokáže shodit cenu o 50 %. Nicméně masa hodlerů je skvělý začátek. Skvělý začátek je i omezená zásoba a extrémně křehký substitut v podbě fiat peněz. Je jen otázkou času, i když to může trvat velmi dlouho, než bude mít tento substitut větší problémy. Zatím to tak ale, bohužel, nevypadá, a proto se Bitcoin chová jako standardní aktivum a koreluje s akciovým trhem. Tedy, sečteno a podtrženo, Bitcoin ještě dlouho nebude digitálním zlatem, i když má všechny dobré vlastnosti k tomu, aby se jím jednou mohl stát.

Juraj Bednár, etický hacker, autor knihy “Hackni sa!”, Paralelná Polis

Juraj Bednár

V kríze sa často stáva to, že ľudia dostanú margin cally alebo zistia, že si musia niečo kúpiť, potrebujú na splátku hypotéky a tak ďalej a tak sa v čase, keď im dôjdu peniaze, alebo už nechcú viac lokálnej fiat meny,  zbavujú  toho čo je najlikvidnejšie a to je zlato a Bitcoin. Veľmi ľahko sa to predá a veľa ľudí ich nemá napákované. Takže preto si myslím, že na začiatku krízy pôjdu zlato aj Bitcoin dole a vôbec to nie je nič nečakané.

300x250

Dušan “Dušky” Matuška, Paralelná Polis, speaker o kryptomenách

matuska

Nepovedal by som že Bitcoin koreluje s ostatnými trhmi. Ale hýbal sa rovnakým smerom v tejto konkrétnej situácii. Cena zlata od 9 marca 2020 klesla za 11 dní o 11%. Ani zlato sa v tejto situácii nespráva ako bezpečný prístav 🙂

Dôvod je podľa mňa ten, že táto situácia nebola spôsobená politikou ani ekonomikou, ale biosférou. Panika ktorá vznikla a bola premietnutá do grafov rôznych inštrumentov podľa mňa hovorí: “neviem ako dlho toto bude trvať. Neviem ako dlho budem mať výpadok príjmu. Potrebujem mať cash na to najnutnejšie ak by išlo do tuhého.”

Ľudia odchádzajú z menej likvidných aktív do tých najlikvidnejších ako je práve hotovosť. Keďže Bitcoin ešte dnes nie je bežne akceptovaný v ekonomike ako platobný prostriedok, je to skôr aktívum na špekuláciu, tak aj ľudia ho odpredávajú podobne ako zlato. Potrebujú peniaze na bežné prežitie. A zatiaľ v tomto hotovosti Bitcoin nekonkuruje.

Očakával sa výrazný bullrun po halvingu. To či nastane ešte tento rok si netrúfam povedať.  Veľké množstvo minerov sa popálilo, ich pôžičky išli do likvidácie. Keď ich ešte zasiahne halving, tak sa skôr bojím o bezpečnosť siete kvôli zníženému hashrate ako o cenu.

Andrej Cabaj, Bunkeroid

Andrej Cabaj

Z pohľadu špekulácie na krypto ma situácia vôbec neprekvapila. Bitcoin ako mikroaktívum (cez optiku svetového obchodu) je príliš malé, aby zostalo mimo vplyvu udalostí. Ničmenej, stále upozorňujem na fakt, že vnímanie Bitcoinu ako výhradne finančného aktíva je myšlienka mimoriadne scestná a svedčí o nepochopení fundamentálnej podstaty tohto nového fenoménu. Takže situáciu považujem za dobrú, trh vyčistí vzťahy a uvedie cenový pohľad na jeho hodnotu do vyváženého normálu. Tento proces je vďaka nemožnosti jeho regulácie ako decentralizovaného systému šokujúco rýchly, čo špekulanti nesú pomerne ťažko. V 21.storočí označovať akékoľvek aktívum ako “safe haven” je ako požadovať návrat do 18.storočia, nič také už neexistuje a ľudia musia dynamicky reagovať. V tomto má Bitcoin mimoriadnu výhodu. Opäť, či už ako medzinárodné, alebo ako mikro lokálne transferové médium informačných a/alebo hodnotových údajov je nezávislé na potenciálne blokovanej tretej strane (banka,notár,databáza,štát, úrad) čo mu umožní veľmi flexibilné reagovanie hlavne v krízových situáciach.. tento pohľad stále čaká na plné využitie v budúcnosti a je možné, že táto nešťastná epidemiologická situáciu bude akcelerovať vývoj aj v tomto smere.

Jaromír Tesař, cardanians.io & ambasádor Cardano v Českej republike

Jaromír Tesař

Bitcoin a Ethereum jsou tady tak dlouho, že se o ně začali zajímat instituce, které do nich byly schopny nalít hromadu kapitálu. A jak se chovají instituce před příchodem krize? Prodávají co mohou neboť dobře vědí, že ceny všeho jsou v bublině a budou padat. Není žádný důvod si myslet, že tihle hráči budou prodávat třeba akcie firem a nechají si krypto. Prodali byste raději krypto, nebo akcie továrny, která reálně něco vyrábí a má nějaké know how či dokonce patenty? Továrna může po krizi opět fungovat. Celé krypto je na začátku ve fázi experimentu. Navíc mít výhodu prvního hybatele trhem je z ekonomického pohledu pro velryby výhodné. Pokud máte sílu poslat cenu třeba o 20%  dolů a uděláte to, vyvoláte takovou paniku, že to spadne klidně o dalších 10%. Prodělává retail, který na tohle nemá žaludek. 

Narativ krypta jako bezpečného přístavu je při současné nízké adopci dost mimo mísu. Většinu mincí vlastní pár velryb, ať už starých nebo nových, většina populace si při vyslovení podobného názoru poklepe na čelo. To je smutná realita a hlavním důvodem za tím vidím vysokou volatilitu. S volatilitou je to jako s fotbalem. Čím více je hráčů na hřišti, tím hůře se míč hýbe z místa na místo. Současná situace je taková, že hrají v podstatě jen bohatí brankáři. My potřebujeme na hřiště dostat celou tribunu. Jinými slovy současnou hru hraje pár velryb s přehřátým fiatem proti sobě. Přihlíží tomu pár bláznů z krypto-komunity jako jsme my, kteří mají plnou hlavu ideálů, nebo se v horším případě vidí na měsíci. Krypto se nestane přirozeným bezpečným přístavem jen kvůli tomu, že si to malá hrstka lidí přeje.

Často slyšíme názor, že kdo chce být v kryptu, musí mít na vysokou volatilitu žaludek. Jenže to je také nesmysl, protože pokud máme tomuhle věřit, tak hodně štěstí s masovou adopcí. Dle mého názoru krypto potřebuje nabídnout nějakou užitečnou funkcionalitu, která nebude přímo spojena s volatilitou. Myslet si, že z Bitcoinu jednou bude prostředek směny je minimálně v dohledné době nemožné a to z důvodů popsaných výše. Ethereum, nebo obecně platformy, které umožňují pracovat s tokeny a stabilními mincemi mohou mít k adopci sítě mnohem blíž. Lidé nemusí mít zájem o volatilní token, ale možná si oblíbí nějakou službu, hru, nebo cokoliv co jednou platformy umožní vytvořit a to včetně finančních produktů. Ethereum je bohužel průser vedle průseru. Směr je dobrý, ale chtělo by to větší spolehlivost. Pojďme se o tom pobavit za 3-5 let, kdy bude krypto snad konečně aspoň škálovat.

Nečekám tedy, že si krypto v krizi povede nějak dobře. Pokud by se měli reálně hroutit finanční trhy v nějakých významných zemích, mohlo by se to změnit. Ale nejspíš by adopci zarazila technická nevyspělost krypta, zejména mizerná škálovatelnost. Paradoxně by v takové krizi v dohledné době nejlépe fungoval komunitou nenáviděný Ripple. Ale nemyslím si, že se někdy dostaneme do takové krize, že svět začne masově kupovat krypto. Pokud ano, budeme mít jiné problémy.

David Stancel, konzultant a speaker v oblasti kryptomien, Blockchain Slovakia

David Stancel

Myslím si, že je dôležité si uvedomiť voči čomu konkrétne slúži Bitcoin ako hedge, a nečakať od neho zázraky pri globálnej pandemickej kríze, kedy, ako môžeme vidieť, snáď žiadne finančné aktívum nie je imúnne voči vysokej volatilite. V situácii kedy ide do tuhého a mnohé firmy, rodiny ako aj štáty samotné budú musieť bojovať nielen s poklesom príjmov ale pravdepodobne aj s radom neočakávaných problémov je prirodzené, že investori preferujú likviditu oproti držaniu aktív. Likviditu vedia v nadchádzajúcom období využiť pri zaujímavých investičných príležitostiach, ktoré sa zákonite pri krízách objavia či na zabezpečenie svojich základných potrieb v prípade, že situácia zájde skutočne do extrému.

Z môjho pohľadu bude zaujímavý aftermath tejto situácie, kedy sa štáty ako aj celá ekonomika budú vyrovnávať s následkami vírusu. Keďže centrálne banky plánujú mitigovať celú situáciu, neprekvapivo prostredníctvom tlačenia extrémnej hromady nových peňazí, je len otázkou času, kedy budeme z najhoršieho vonku, a kedy sa začnú investori obzerať po niečom, čo aspoň trochu pripomína “hard money”. Očakávam, že nadchádzajúci halving Bitcoinu v máji tohto roku môže tento sentiment pri Bitcoine výrazne umocniť.

Jakub “Kicom” Vejmola, autor úspešného YouTube kanálu Bitcoinovej kanál

Jakub "Kicom" Vejmola

Myslím, že Bitcoin si od roku 2009 tak nějak „jel to svoje“ a příliš se neohlížel na ostatní třídy aktiv. Bylo to hlavně tím, že to bylo něco úplně nového, jiného a nikdo to vlastně nebral moc vážně. Tím, jak nám postupně dospívá, začal logicky na celosvětové dění reagovat. To co se teď děje ve světě je skutečně bezprecedentní situace – Black Swan event, který jsme nezažili celá desetiletí – a byl by malý zázrak, kdyby Bitcoin reagoval výrazným růstem, který v tuto chvíli nevidíme ani na zlatě. Selhal tedy jako bezpečný přístav? Podle mě ne, protože k tomu zatím neexistují data. Jestli je to onen pověstný safe haven asset totiž budeme moct zhodnotit až za několik měsíců, možná spíš let. Celá tahle situace je pro něj jen dalším testem (a podlě mě mimochodem jednodušším než byl slavný hack burzy Mt. Gox) a samozřejmě i testem pro HODLery. Trh se očistí od spekulantů a lidí, pro které to byl jen „get-rich-quick“ scénář. Pro Bitcoin jako takový se nemění nic – jeho blockchain funguje, transakce jsou i nadále přenášeny otevřeným, veřejným systémem bez hranic, ve kterém neexistuje cenzura a ani nic jako kvantitativní uvolňování nebo jiná tvorba peněz ze vzduchu – něco, co nyní sledujeme a budeme sledovat v nadcházejících měsících u standardních fiat měn. Kdo si toto uvědomí, nemusí se ničeho obávat, protože 1 bitcoin je pořád 1 bitcoin. Já celé této myšlence silně věřím, a proto se pro mě nezměnilo vůbec nic. #HODL.

Už budúci týždeň vám prinesieme odpoveď rovnakých respondentov na ďalšiu zaujímavú otázku o kryptomenách. Nezabudnite nás sledovať aj naďalej.

1 komentár

1 komentár

  1. Avatar

    Jose

    25.03.2020 at 7:19 pm

    Samozřejmě že budu prodávat akcie jakékoliv firmy, když budu přesvědčený, že i tyto akcie koupím později mnohem levněji.

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Krátkodobá a dlhodobá analýza Bitcoinu + TOP altcoiny

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Dnes sme pre vás pripravili špeciálne analýzy, ktoré pre čitateľov pripravili traderi projektu Kryptotrejder Ing. Marek Jendrál a Roman Sanetrik (viac info o projekte Kryptotrejder tu). Pozreli sa na Bitcoin, ale aj zaujímavé altcoiny. Dole pod článkom nájdete info o ich veľkej Veľkonočnej akcii. 

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Pohľad tradera Kryptotrejder Ing. Mareka Jendrála

Bitcoin – Krátkodobý pohľad

Bitcoin sa nachádza v rastúcom klíne, ktorého aktuálna rezistencia a podpora sa približuje a pravdepodobne dôjde k uzatvoreniu do týždňa. Target rezistencie sa orientačne nachádza na približne 7.600 $. V prípade rešpektovania rezistencie nastavujeme stop-loss na cca 6.800 $ a 6.500 $. Po uzatvorení tohto klínu nás čakajú targety na 38.2%, 50%, a 61,8% fibonacci retracementu čo predstavuje hodnoty 6.075 $ , 5.650 $ a 5.250 $. Tieto targety môžeme využiť ako potenciálne reverzné zóny samozrejme v kombinácii s 123 bottom patternom. Ak sa cena odrazí od targetu tak do longu vstupujeme v prípade, že dosahujeme po odrazení vyššie lokálne krátkodobé maximá. Ak by sme siahali telom dennej býčej sviečky nad pásmo cca 7.800 – 7.900 $ môžeme zvoliť podobnú taktiku vstupovania do longu v prípade dosiahnutia vyššieho krátkodobého maxima. MACD ukazuje rovnaké lokálne maximá a teda nejedná sa počas uptrendu až o takú silnú negatívnu divergenciu ako pri predošlej vlne. Histogram MACD však už skôr indikoval nižšie lokálne maximá na poslednej vlne čo je už lepšia interpretácia negatívnej divergencie. Celková negatívna divergencia celého klínu je však silne negatívna a hovorí o zmene trendu.

300x250

Bitcoin – Dlhodobý pohľad

Cena Bitcoinu sa v marci odrazila od existenčnej podpory a momentálne sa nachádzame v korekcii vo forme býčieho flagu. O mesiac nás čaká halving a pravdepodobne po krátkodobom poklese, ktorý je rozobratý v druhej analýze nastane fundamentálny impulz. Ťažba sa stane náročnejšou a tým pádom menšie odmeny za vyťažený BTC by sa mali preukázať vo vyššej cene. Orientačná rezistencia a maximum tohto impulzu je cca 8.900$. Samozrejme k nárastu nemusí zásadne dôjsť a cena pred dosiahnutím rezistencie môže ísť rovno späť na podporu cca 5.000$ Z dlhodobého hľadiska by sme nemali klesnúť pod túto hodnotu. Pre dlhodobé longy je ideálne počkať na vyššie dlhodobé lokálne minimum či už na existenčnej podpore alebo nad ňou. Potom pri nižšej volatilite dokupovať a pri eliminácii rizika počkať aj na dlhodobé vyššie maximum ktoré sme nevideli od leta minulého roka.

Monero (XMR) – Krátkodobý pohľad

Monero má z krátkodobého hľadiska podobné vlny ako BTC a vlastne celý trh. Piata vlna v patterne flagu je predĺžená oproti vlne 1 a 3. Jej súčasťou sú elliotové krátkodobé vlny, ktoré dosiahli maximum na 60 $. Retracement vĺn je sprevádzaný hodnotou 50% a ak v tom budeme pokračovať tak predpokladáme podporu na cca 53 $. Na tejto hladine je okrem iného aj približná podpora flagu a je to fáza zastavenia ceny z pred prepadu. Krátkodobo môže býť táto oblasť supportom avšak nie nadlho. Následne môžeme nastavovať stop-loss pod toto pásmo podpory. Potom budeme targetovať long podľa dosiahnutia vyšších maxím. V prípade pokračovania uptrendu bude našim targetom cca 64.50 $.

Monero (XMR) – Dlhodobý pohľad

Monero sa z dlhodobého hľadiska bude znova približovať ku načrtnutým podporám – 41 $, 25$. Pod túto hladinu by pravdepodobne cena z dlhodobého hľadiska nemala ísť.  Dlhodobá rezistencia je taktiež znázornená na obrázku na hodnote cca 70 $. Najbližšie obdobie očakávam volatilitu medzi 40 a 70 $. Krátkodobú situáciu sme si priblížili no a z dlhodobého hľadiska je najideálnejšie kupovať pri menšej volatilite ako tomu bolo na prelome 2018/2019. Je to možné aj pri vyššej volatilite avšak po vytvorení 123 bottom formation, ktorá vznikla v novembri/decembri 2019. Vtedy vstupujeme do longu pri prerazení posledného krátkodobého maxima.

Pohľad tradera Kryptotrejder Romana Sanetrika

 Bitcoin (BTC)

 Minulý týždeň som vám ukázal možnosť veľkého Trojuholníka, ktorého úlohou bolo pripraviť graf BTC na rozhodujúci pohyb. Bitcoin však túto formáciu nerešpektoval a neustále pokračoval nahor až nakoniec sa zastavil na hodnote 7460$. Aktuálne sa nachádza už v apexe skoro dokončenej Rising wedge formácie, takže v najbližších hodinách/dňoch očakávam už rozuzlenie celej tejto situácie. Podľa technickej analýzy by mal nasledovať priamy pohyb smerom nadol ale keďže sa nachádzame v krypto trhu, počítam aj s nejakým FakeBreakoutom, ktorý zlikviduje Short pozície a následne nastane prudký cenový prepad.

 XRP

XRP som si pre vás pripravil aj tentokrát a opäť s predikciou na zadávanie Short pozícií. Nech sa snažím ako veľmi chcem, tak posledný pohyb neviem inak zanotovať iba ako manipulatívny pohyb. Takéto pohyb bez korekcie, ktoré sú v tomto prípade neustále tlačené nahor, vyzerajú na prvý pohľad veľmi bullish. Ale akonáhle sa pozrieme na Buy objemy tak zístíme, že takýto uhol nemôže graf dlhodobo udržať. Väčšinou práve tieto pohyby sú potrestané najsilnejším cenovým prepadom. Preto očakávam ešte posledný výstrel do zóny 21 až 22 centov, kde by malo nasledovať prudké cenové zamietnutie a začiatok dlhodobejšieho downtrendu.

 Tezos (XTZ)

 Posledné dni sa veľa ľudí začalo zaujímať a vývoj grafu XTZ/BTC. Zaujímavá je hlavne jeho konsolidačná štruktúra, ktorá bude kľúčová v nasledujúcich dňoch. Tento týždeň urobil XTZ pekný pohyb UP ale bol zastavený indikátorom BK231 a preto očakávam skôr sideways pohyb, po ktorom sa rozhodne. Tezos sa môže vybrať po Breaknutí hornej trendovej línie rovno smerom UP alebo nezvládne sa udržať v zóne konsolidácie a pôjde otestovať druhú zónu dokupov odkiaľ sa už následne odrazí nahor.

 Cosmos – ATOM

 Teraz tu mám niečo pre swingových traderov a to konkrétne graf ATOM/BTC. Predošlý impúlzny pohyb urobil vyše +250% profit a zobchodovali sme ho hneď niekoľkokrát. Nasledovala dlhá a vyčerpavajúca korekcia, ktorá trvá už viac ako 100 dní ale podľa všetkého sa už blíži ku svojému koncu. ATOM by som veľmi rád chcem nakúť medzi Fibbonacciho hladinami 786 až 886, čo je zóna od  2845sats do 2360sats. Odtiaľ očakávam impúlzny odraz a ďalší swingový pohyb, ktorý bude trvať pár mesiacov ale vytvorí nové vyššie maximum na hodnote cca 8000sats.

Neprehliadnite:

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Čítať ďalej

Bitcoin

PlanB: Bitcoin Futures nemanipulujú s cenou BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin, manipulácia

Autor jedného z najznámejších cenových modelov pre predikcie Bitcoinu „Stock to Flow”, PlanB, si myslí, že bitcoin futures kontrakty nemanipulujú s cenou bitcoinu (BTC), ako sa  to často tvrdí.

PlanB v sérii tweetov vysvetlil, že futures kontrakty Bitcoinu nemali v minulosti vplyv na to, že sa cena Bitcoin chovala nepredvídateľne.

Podozrenia, že futures na BTC majú na cenu negatívny vplyv, sa začali množiť najmä minulý rok, kedy si niektorí analytici všimli, že dátumy vyrovnania týchto kontraktov sa zhodujú s dátumami, kedy sa ceny BTC prepadajú.

,,CME uviedla na trh BTC futures v decembri 2017. Mnohí poukazujú na december 2017 ako obdobie, kedy Bitcoin dosiahol najvyššiu cenu a potom sa prepadol, pretože prišli futures. Cena Bitcoinu však v rámci stock-to-flow modelu zostala dokonale držať. Ja som očakával, že sa to stane (prepad) tak či tak, či už s futures kontraktmi, alebo bez nich. Nebolo to nič neobvyklé,” uviedol.

Stock-to-flow model Bitcoinu, ktorého je PlanB autorom, je založený na interakcii medzi novými bitcoinami, ktoré sa vyťažia a existujúcimi BTC v obehu. Tento model sa ukazuje byť zatiaľ veľmi presný.

300x250

Priebežne ho môžete neustále sledovať na stránke digitalik.net/btc/. Cena Bitcoinu je aktuálne presne tam, kde sa podľa tohto modelu očakáva. Výrazne by však mala stúpnuť v období po halvingu, pretože sa zníži ponuka novo vyťažených bitcoinov o polovicu. Podľa modelu by v roku 2021 mala cena Bitcoinu atakovať úrovne okolo 100 000 USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Forbes: Na zozname miliardárov sú štyria ľudia zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Forbes

Magazín Forbes zverejnil aktualizovaný zoznam najbohatších ľudí v roku 2020. Do  zoznamu miliardárov sa dostalo 2095 ľudí, pričom len štyria z nich podnikajú v sektore kryptomien.

Najbohatším mužom kryptopriemyslu je podľa Forbes spoluzakladateľ mining giganta Bitmain Micree Zhan, ktorý je celkovo 690. najbohatším mužom planéty s odhadovaným majetkom v hodnote 3,2 miliardy dolárov.

Do zoznamu sa dostali ešte bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stoji za kryptomenou XRP, Chris Larsen s majetkom 2,6 miliardy dolárov (celkovo 886.), druhy spoluzakladateľ Bitmainu Jihan Wu s majetkom 1,8 miliardy dolárov (1307.) a generálny riaditeľ a zakladateľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong s majetkom 1 miliardy (2087.). Spoločná hodnota majetku týchto štyroch mužov sa odhaduje na 8,7 miliardy dolárov.

Zaujímavé je, že v rebríčku nefiguruje šéf burzy Binance Changpeng Zhao a ani dvojičky bratia Winklevossovci, ktorí stoja za americkou burzou Gemini. Forbes v roku 2018 Zhaovi aj Winklevossovcom odhadoval v rebríčku najbohatších ľudí zo sektora kryptomien majetok viac ako miliardu USD.

Najbohatším mužom sveta je podľa Forbes šéf Amazonu Jeff Bezos s hodnotou majetku viac ako 122 miliárd dolárov. Druhý je zakladateľ Microsoftu Bill Gates. Nasledujú Bernard Arnault a Warren Buffett.

300x250

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Draper je presvedčený, že ľudia nájdu istotu v Bitcoine

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tim Draper

Známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper je presvedčený, že ľudia nájdu dôveru v Bitcoin popri tom, ako budú sledovať rast celkového účtu za záchranu svetovej ekonomiky, ktorý už teraz vraj predstavuje 7 biliónov dolárov.

Draper ako známy podporovateľ Bitcoinu uviedol, že splynutie viacerých faktorov súvisiacich s dopadom koronavírusu bude viesť k tomu, že sa začne čoraz viac dariť technologickým inováciám ako sú bitcoinysmart kontrakty (inteligentné zmluvy).

V rozhovore zo 6. Apríla uviedol, že je veľmi skeptický voči riešeniu krízy v podobe neustáleho “tlačenia” nových peňazí a povedal, že môže trvať roky, kým tieto peniaze naozaj preniknú do globálnej ekonomiky. ,,Chystajú sa zaplaviť ekonomiku hromadou peňazí, ktoré budú mať stále menšiu a menšiu hodnotu,” upozornil.

Draper preto verí, že ľudia sa začnú zaujímať viac o Bitcoin, pretože jeho množstvo je obmedzené. ,,Viem, že ich (bitcoinov) je iba 21 miliónov a nemusím sa obávať, že ich vláda oslabí tým, že ich vytlačí tony. Namiesto toho môžeme bitcoin použiť ako menu, na ktorej sa všetci zhodneme a je súčasťou ekonomiky, je otvorená, transparentná a globálna.

Miliardár sa vyjadril aj k čoraz častejším tvrdeniam, že koronavírus bude viesť k tomu, že sa zastaví úspešný príbeh globalizácie, ktorej sa darilo posledných 25 rokov. Draper si myslí, že sa to nestane a tvrdí, že bitcoiny, inteligentné zmluvy a umelá inteligencia prinútia vlády na celom svete konkurovať si na virtuálnej úrovni, aby priniesli lepšie služby za nižšie náklady na prilákanie talentov. Na oplátku to umožní ľudom, aby mali viac možnosti slobodne sa pochybovať a žiť “v krajšom globálnom svete“. ,,Nezáleží na to, či ste z USA, Číny, Ruska, Indie alebo Európy…. sme otvoreným svetom a geografické hranice budú znamenať čoraz menej,” uviedol pre niektorých možno až utopistickú vlastnú predstavu o budúcnosti tohto sveta.

300x250

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bobby Lee je optimista. Cena Bitcoinu vraj pôjde po halvingu výrazne hore

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bobby Lee Bitcoin

Bobby Lee, ktorý patrí medzi rešpektovaný členov kryptokomunity a je členom správnej rady nadácie Bitcoin Foundation, si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého rastu ceny.

Lee uviedol, že v máji, kedy Bitcoin čaká očakávaný halving, sa opäť dostane na päťcifernú hodnotu a do decembra predpokladá, že vytvorí nové historické cenové maximum okolo 25 tisíc dolárov.

Lee sa tak napriek rozbiehajúcej sa finančnej kríze domnieva, že halving bude mať na Bitcoin pozitívny efekt. Udalosť, ktorá bola dopredu určená a udeje sa už o niečo vyše 35 dní, zníži odmenu pre ťažiarov BTC o polovicu zo súčasných 12.5 BTC za jeden vyťažený blok na 6.25 BTC. Doterajšie dva halvingy, ktoré sa udiali v rokoch 2012 a 2016 mali na cenu Bitocinu pozitívny vplyv, pretože Bitcoin sa vďaka nim stal ešte cennejší (vytvára sa ho menej). Avšak Bitcoin si ešte v období halvingu nikdy neprešiel takými neistými časmi, ako sú dnes.

Bobby Lee je taktiež autorom tweetu z novembra 2019, v ktorom uviedol, že hodnota  najznámejšej kryptomeny sa do roku 2018 vyšplhá na 500 tisíc dolárov.

,,Ak sa nová ponuka zníži o polovicu a dopyt zostane rovnaký alebo vyšší, zvýšenie ceny Bitcoinu je istota,“ skonštatoval k halvingu a dodal: ,,Očakávam obrovský nárast dopytu po kryptomenách v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov, keď sa bitcoinová inflácia spomalí s halvingom, zatiaľ čo vlády budú naďalej nafukovať svoje meny, aby zmiernili ekonomický dopad pandémie.”

300x250

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.4.): Bitcoin nás prekvapuje, no ja tomuto pohybu stále neverím

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin nás neprestáva prekvapovať a stále sa tlačí hore. Ja si však nemôžem pomôcť a tomuto pohybu nahor neverím. Fundamentálnych dôvodov na rast aj na pokles je hneď niekoľko, ale ktorý si vybrať?

Na 4H grafe sme však stále neprekonali channel a na grafe som vyznačil niekoľko rezistencií. Myslím si, že jedna z nich bude pre Bitcoin osudná. Najbližšie bodové rezistencie vidím na 7756usd, 8175usd. Invalidaiton level pre celú analýzu je na hodnote 8466usd.

300x250

Priznám sa, že neviem ktorá rezistencia nás zastaví, ale jedna určite. Celkovo tomuto rastu neverím, či už na základe uhlu, pod ktorým rastieme, celkovej situácii vo svete, alebo aj objemov, vďaka ktorým ideme hore.

Dôležité je v tejto situácii sledovať aj indexy a zvyšné trhy. Uvidíme, čo sa s Bitcoinom začne diať akonáhle začne S&P500 klesať. Rovnako dôležité je si uvedomiť dve základné veci. Toto bude celkovo len tretí halving a nemôžeme sa na tento fundament 100-tne spoliehať. Čo sa týka ekonomických problémov vo svete, tak toto je pre Bitcoin úplne nové a my si môžeme len domýšľať ako sa asi zachová. Faktov máme málo a preto musíme ísť krok po kroku.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny sú podľa mňa na tom dosť podobne a sú na silnej rezistencii. Veľa ľuí si však neuvedomuje, že všetky altcoiny rastú v channeli a veľa z nich práve prišlo len na 0.382 fibo retracement, čo je bežná hodnota. Po takto silných a ostrých pádoch je teda logické, že nejaké dni rastieme. Navyše nám hrá do kariet aj to, že rastú aj indexy na čele s S&P500, ktoré sú taktiež pod silnou rezistenciou.

Dominancia

Graf dominancie je na nižšom časovom rámci dosť rozbitý a ťažko sa kreslí. Ak sa však nič nezmení, tak sa ho posnažím analyzovať budúci týždeň. Na dennomg grafe je to však stále o tom istom.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Bitcoin

Buterin vybral 2 najhoršie cenové predpovede pre Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin Bitcoin kalkulačka

Zakladateľ druhej najpopulárnejšej kryptomeny Ethereum a skorý fanúšik Bitcoinu Vitalik Buterin sa rozhodol poukázať na dve najhoršie cenové predpovede od roku 2009, kedy datujeme prvé krôčiky existencie Bitcoinu.

Buterin označil za vôbec najhoršiu pozitívnu predpoveď pre Bitcoin toľkokrát omieľanú predikciu kontroverzného programátora Johna McAfeeho, ktorý v roku 2017 vyhlásil, že ak cena Bitcoinu do konca roka 2020 nedosiahne hodnotu milióna dolárov, tak v celoštátnej americkej televízii v priamom prenose zje svoje vlastné prirodzenie. ,,Keď som do konca roku 2020 predpovedal cenu Bitcoinu na 500 000 USD, použil som model, ktorý predpovedal 5000 dolárov na konci roku 2017. BTC však zrýchlil oveľa rýchlejšie ako predpoklady môjho modelu. Teraz predpovedám Bitcoin na milión dolárov do konca roku 2020. Ak sa budem mýliť, zjem svojho vlastného vtáka,” vyhlásil vtedy McAfee, ktorý dokonca chcel v roku 2020 z azylu kandidovať na amerického prezidenta.

Pravdepodobne už viete, že McAfee tuto predikciu napokon stiahol  vyhlásil, že Bitcoin sa časom stane bezcenným a nahradia ho novšie lepšie kryptomeny.

Ako najhoršiu predpoveď zo strany medveďov, teda ľudí, ktorí neveria vúspech Bitcoinu, označil Buterin tvrdenie ekonóma a vysokoškolského profesora Nouriela Roubiniho, ktorý vo februári 2018 vyhlásil, že Bitcoin je na ceste k nulovej hodnote. Urobil tak v čase, kedy sa cena Bitcoinu prepadla na 7000 dolárov, hoci v decembri 2017 bola ešte na sume 20 000 USD. Roubini je častokrát prezývaný ako Mr. Doom, pretože upozorňoval na riziko vypuknutia finančnej krízy v roku 2008, čo mu napokon vyšlo.

Zdroj: cointelegraph.com  

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Hoskinson by na nájdenie Satoshiho Nakamota použil Stilometriu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Satoshi Nakamoto

Spoluzakladateľ Ethereum a zakladateľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson sa v nedeľňajšom rozhovore pre u.today vyjadril k možnosti, ktorá by bola podľa neho najefektívnejšia, keby sme sa pokúšali nájsť záhadného tvorcu Bitcoinu Satoshiho Nakamota.

Hoskinson uviedol, že najúčinnejším spôsobom by bolo využitie techník stilometrie, čiže štúdie štylistiky textu. ,,Ide o štatistické vymedzovanie alebo potvrdenie charakteristických vlastností štýlu  diela. Stilometria je metóda, pomocou ktorej sa určuje autorstvo a čas vzniku textu,” definuje tento proces Wikipédia.

Hoskinson upozorňuje, že stliometria už bola v minulosti pri hľadaní Nakamota použitá, no zameraná bola na jeho text z Bitcoin whitepaperu. Líder Cardano si myslí, že efektívnejšie by bolo, keby sa aplikovala na študovanie jeho kódu.

Hoskinson to vysvetlil pri poukázaní na predpokladaný profil Satoshiho: ,,Teraz by mal mať okolo 50 až 60 rokov. Študoval teda v osemdesiatych alebo deväťdesiatych rokoch a bol vychovaný vo veľmi konkrétnej škole informatiky. Samotný bitcoinový skript poskytuje veľa informácii o tom, kde bola táto osoba vyškolená, pretože vychádza z jazyka zvaného Forth. To je veľmi neobvyklý jazyk, ale v tom období sa používal väčšinou v pedagogike informatiky najmä v Anglicku a na Východe USA.”

Súčasný líder Cardano, ktorý nepoopiera svoj obdiv k Bitcoinu, priznal, že jemu je absolútne jedno, kto je Satoshi. ,,Táto osoba opustila ekosystém a nechce s ním byť spájaná. Bitcoiny fungujú bez problémov od roku 2012. Je to už 8 rokov a nemal žiadny problém. Prečo teda musíme priviesť jeho zakladateľa späť?,” položil na záver rečnícku otázku.

300x250

Zdroje: u.today, cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Kiyosaki upozorňuje na výhody Bitcoinu. Odporúča ho najmä mladým

Avatar

Článok

zo dňa

od

Robert Kiyosaki - kryptomeny

Od začiatku pandémie koronavírusu začali akcie, dlhopisy ale aj fiatové meny po celom svete strácať na svojej hodnote. Popri tom ako sa kríza prehlbuje si niektorí ľudia začínajú čoraz viac uvedomovať skutočné kúzlo, ktoré tkvie v Bitcoine.

Autor medzinárodného bestselleru „Bohatý otec, Chudobný otec” Robert Kiyosaki dva dni v rade upozorňoval svojich fanúšikov na to, aby v súvislosti s Bitcoinom spozorneli.

Prvého apríla nazval Bitcoin na Twitteri ľudovými peniazmi a zopakoval, že v týchto neľahkých časoch by mali ľudia držať buď zlato, čo označil za božie peniaze alebo bitcoiny – čo sú zas peniaze ľudí. Tieto dve aktíva si samozrejme nevybral náhodou. Kiyosaki upozorňuje na to, že dolár stráca na hodnote, pretože je ho možné nekontrolovateľne tlačiť viac a viac a to sa teraz práve deje. Bitcoin a zlato majú naopak deflačný charakter, pretože ich množstvo je obmedzené.

V ďalšom tweete doplnil: ,,Je to jednoduché. Majte svoj vlastný zlatý štandard (narážal tým aj na Bitcoin). Urobte si nejaké významné percento držania v zlate. Ak patríte do generácie Z alebo generácie Y, alebo ste súčasťou mladšej polovice generácie X, urobíte to ako váš plán na dôchodok,“ doplnil o deň neskôr.

Zdroj: cointelegraph.com

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Palihapitiya: Bitcoin potrebuje tento čas, aby zažiaril

Avatar

Článok

zo dňa

od

Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Zaujímavý rozhovor sa cez víkend udial medzi dvoma obhajcami Bitcoinu Anthonym Pomplianom z Morgan Creek Digital a miliardárom Chamathom Palihapitiyom, ktorý stojí na čele spoločnosti Social Capital.

V rámci interview, ktoré sa netýkalo len Bitcoinu, ale aj iných mnohých tém súvisiacich so súčasnou situáciou globálnej ekonomiky, Palihapitiya poukázal na to, že Bitcoin je stále mimoriadne volatilný a to najmä v porovnaní s menovými trhmi. ,,Nemôžete to efektívne využiť. Zatlačí vás to do ghetta obchodníkov a špekulantov a práve teraz sme v tej pozícii,” upozornil a zdôraznil, že práve preto je fanúšikom dlhodobého držania bitcoinu. Až potom sa vraj môžeme postupne prizerať tomu, ako preniká do tradičnej infraštruktúry a stáva sa bezpečným prístavom.

V prípade Bitcoinu následne uviedol zaujímavé prirovnanie: ,,On je buď o tom, že bude na nule, alebo na miliónch, pretože ak naozaj uspeje, vytvorí štandard typu zlata. Vytvorí index avšak s výnimkou toho, že na rozdiel od zlata, ktoré vo veľkom vlastnia centrálne banky, ide o nástroj, ktorého hodnota je vlastnená všetkými,” uviedol.

,,Myslím si, že (Bitcoin) bude potrebovať ešte nejaký čas na to, aby sa stal relevantný. Je to stále špekulatívny nástroj a je príliš špekulatívny na to, aby bol spoľahlivý,” skonštatoval, no zároveň priznal, že doba, ako je táto, je preňho ideálnou príležitosťou zažiariť.

Zdroj: cointelegraph.com

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-