Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Andreessen Horowirtz spúšťa nový fond. Chce, aby mal hodnotu miliardy dolárov

Článok

mesto
Pixabay.com

Andreessen Horowirtz, úspešná spoločnosť s rizikovým kapitálom (venture capital firm = VC), ktorá ako spoluvlastník Coinbase zožala veľký úspech pri vstupe Coinbase na burzu NASDAQ, má v kryptosektore ďalšie smelé plány.

Podľa čerstvých správ Financial Times sa Andreessen Horowirtz pripravuje už na spustenie tretieho kryptofondu, ktorý by mal tentokrát alokovať hodnotu od 800 miliónov po jednu miliardu amerických dolárov. Mal by byť určený predovšetkým na investície do nových začínajúcich kryptomien s veľkým potenciálom.

Druhý fond, ktorý vznikol presne pred rokom, dosiahol hodnotu 515 miliónov dolárov, hoci pôvodným cieľom firmy bolo dostať sa na sumu 450 miliónov USD.

Pri súčasnej pozitívne nálade na trhu s kryptomenami je možné, že Andreessen Horowirtz s týmto ambicióznym plánom uspeje. Za posledné desaťročie sa totiž firma ukázala ako mimoriadne úspešná pri hľadaní potenciálnych investícii do kryptomien a blockchain startupov. Medzi jej najúspešnejšie investície patria Anchorage, Celo, Dapper Labs, Foundation či veľmi populárny Uniswap.

Pokiaľ ide o Coinbase, významný podiel v najznámejšej americkej kryptozmenárni vlastnia CEO firmy Hancho Marc Andreessen a taktiež partner Katie Haunová, no aj samotná spoločnosť Andreessen Horowirtz. Podľa Cointelegraph po vstupe Coinbase na burzu predali akcie za 120 miliónov dolárov, no celková hodnota ich podielu vo firme Coinbase sa ešte pred vstupom na burzu odhadovala na vyše 11 miliárd USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne