Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza BTC (8.4.): Bitcoin došiel kam musel a čo ďalej?

Článok

analyza btc (68)
Zdroj: Canva.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Dnes sa v analýze pozrieme na denný graf a 4H graf bitcoinu. Na dennom grafe BTC urobil to čo už dlhšie bolo vo vzduchu.

Čo sa týka denného grafu, tak už dlhší čas hovorím o tom, že za posledné mesiace sme nevideli žiadny retracement alebo žiadny nižšie high. Na grafe som mal už dlhší čas vyznačené práve tieto dve hladiny :

  1. Hladina – 47 303 – 48 876 USDT.
  2. Hladina – 53 412 – 54 939 USDT.

Toto sú za mňa dve najsilnejšie rezistencie pri ceste hore. Je už teda pokles pod 30 000 USDT úplne zažehnaný? Podľa mňa vôbec. Ak sa pozrieme na dynamiku poklesu a dynamiku rastu, tak je jasne vidieť čo malo vyššiu silu. Rovnako sme ešte nedokázali prekonať ani jeden významný level. Takže za mňa je stále možné, že počas roka 2022 pôjdeme aj pod 30K na bitcoine. Čo sa týka likvidity a objemov, tak bitcoin konečne prišiel otestovať a zobrať si likviditu na úrovni 47 – 48K. Toto už dlhšie viselo vo vzduchu.

Tým, že aktuálne panuje na Ukrajine vojna a FED v podstate každý mesiac zasahuje do trhu, tak aktuálne neriešim dlhodobé scenáre, pretože situácia sa mení doslova každý týždeň. Preto nejdem robiť závery kam by BTC mohol ísť. To na čo sa treba sústrediť je teraz.

Ako je na tom 4H graf?

Tým, že situácia vo svete je veľmi nestála a máme tu takmer všetky hrozby, ktoré existujú /vojna, inflácia, zvyšovanie úrokov, svetová pandémia…/, tak aktuálne sa sústredím vždy len na ten najbližší pohyb na trhu. Je to z toho dôvodu, že situácia vo svete sa rýchlo mení a preto je aktuálne podľa mňa zbytočné riešiť nejaké dlhodobé pohyby.

Čo sa týka aktuálneho pohybu, tak ten vidím skôr na pokles a to konkrétne na hodnotu 41 785 – 42 389 USDT. AJ keď sa pozriem na altcoiny, tak mi prídu skôr na pokles. Toto bude pre mňa hodnota, kde začnem rozmýšľať o tom, že by tento pokles mohol skončiť a budem čakať na reakciu. Dovtedy skôr short.

Na záver by som ešte odporučil moje video s Ludvíkom Turkom. Ludvík sa dosť rozhovoril o situácii vo svete a následne sme riešili grafy a technickú analýzu na krypte. V tomto videu môžete presne vidieť ako Ľudvík pozerá na graf.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.