Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu, kapitalizácie a dominancie BTC (11.6.): Čo čakať od včerajšieho rastu?

Článok

analyza-kralovansky-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi v dnešnom článku sa pozrieme na Bitcoin, kapitalizáciu a dominanciu BTC.

Bitcoin

Bitcoin napriek včerajšiemu rastu pokračuje stále v korekcii. Netreba zabúdať, že Bitcoin sa odrazil od dna 3100 dolárov a momentálne sa nachádzame na hladine 8000 dolárov. Súčasná korekcia podľa môjho názoru nie je dostačujúca a bude pokračovať. Trh aj graf musia byť v rovnováhe. Krátkodobo môžeme byť svedkami extrémnych situácii, ale koniec koncov si vždy graf vyberie svoju daň. Extrémna situácia bola posledné 2 mesiace kedy Bitcoin prudko stúpal a prekonával jednu rezistenciu za druhou. Po takom silnom a tvrdom raste si graf musí zobrať svoju daň v podobe konsolidácie. V tejto korekcii neočakávam nejaké prudké 1000 dolárové sviečky nadol. Odmietnutie na hodnote 9100 bolo výrazné, ale nie tragické. Bitcoin sa silnom raste ustálil a momentálne môžeme stále čakať pohyb do strany.  Z dlhšieho časového rámca by sme však stále mali ísť na magických 10 000 dolárov.

Na hodinovom grafe vyzerá Bitcoin veľmi dobre. Na grafe mám vyznačený kanál  a môžeme vidieť, že cena sa drží na hrane daného kanálu. Akonáhle sa cena takto blízko drží pri rezistencii, tak tam hrozí break smerom nahor. Keby bola rezistencia silná, tak by cenu okamžite poslala dole. Takáto konsolidácia nám opäť dáva nádej na ďalší rast.

Aby som svoju analýzu upresnil, tak dlhodobý trend je UP s targetom na 10 000 dolárov. Momentálne sa však nachádzame v ABC korekcii. Vlna A a vlna C v našom prípade smerujú nadol zatiaľ čo vlna B smerom nahor. Momentálne sa nachádzame vo vlne B.

Z psychologického hľadiska to krásne dáva význam, pretože trh začne znova klesať do vlny C akonáhle si ľudia začnú myslieť, že korekcia je dokončená. A naopak trh začne potom zase rásť akonáhle nás táto konsolidácia ubije a unudí a ľudia si začnú myslieť, že už rásť nebudeme.

Kapitalizácia

Kapitalizácia vyzerá celkom podobne a očakávam podobný scenár ako pri Bitcoine. Momentálne sa nachádzame vo vlne B, ale rovnako aj kapitalizácia by si mala prejsť väčšou korekciou. Taktiež nepredpokladám nejaký brutálny prepad, ale skôr pozvoľný pohyb do strany a klesanie. Tak ako pri kapitalizácii, tak aj pri Bitcoine akonáhle dokončíme vlnu B, tak budeme môcť presnejšie určiť reverzné zóny, kde by sa grafy mohli začať otáčať smerom nahor. Momentálne je to však zatiaľ zbytočné.

Dominancia BTC

Posledné týždne možno najdôležitejší graf. Stále platí, že dominancia Bitcoinu by mala klesať a vo svojej podstate je graf Bitcoinu, dominancie aj kapitalizácie veľmi podobný.

Čo však teda robiť, keď trh ide do strany? Ako som už spomínal, tak trh býva väčšinou v rovnováhe. Keď je niekde ,,nuda“, tak to znamená, že inde čaká príležitosť. Vďaka klesajúcej dominancii je tá príležitosť momentálne na altcoinoch voči Bitcoinu, ktoré posledný týždeň skvele rastú. V mojom projekte Trader2.0 sa zameriavam na ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré majú potenciál spraviť minimálne 10% rastu. Vyberám si to najlepšie čo trh ponúka s vysokou pravdepodobnosťou. Teraz je čas altcoinov, tak využime tento priestor kým Bitcoin konsoliduje aby sme skasírovali zisky na altoch.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Populárne