Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu a Ethereum (27.1): Cena a ani objemy neindikujú známku reverzie trendu

Článok

btc analyza
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu a iným altcoinom. Dnes sa na kráľa kryptomien Bitcoin ale aj na Ethereum (ETH) pozreli analytici portálu Kryptotrejder.sk.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BTC/USD

Ako vidíme na grafe, tak cena neindikuje známku reverzie trendu a dokonca ani objemy nestoja na strane býkov. Ak by sme klesli pod 33 000 $, tak ďalšia hladina supportu je okolo hodnoty 30 000 $. Tam sa nachádza aj predošlé dlhodobé minimum. Všetky analýzy sa momentálne zaoberajú práve touto hodnotou. Ak uvažujeme nad identifikáciou dna korekcie, tak väčšinou boli sprevádzané finálnou kapituláciou. K nej môže stále dôjsť, predtým ako sa cena skutočne odrazí nahor. Na týždennom grafe sldeujeme najviac medvedí scenár na MA 200, ktoré je zhruba na hladine 20 000 $ a nesutále rastie. Pravdepodobne sa cena Bitcoinu nachádza vo finálnej fáze korekcie. To však neznamená, že rast príde okamžite. Býčí trend môžeme kľudne vidieť až v druhom kvartáli. Medvedí scenár zatiaľ prevláda a cena nejaví známky reverzie trendu.

ETH/USD

Cena ETH prekonala predošlé dlhodobé dno a našla support na hladine 2 150 $. Ďalšia oblasť supportu sa nachádza na hladine zhruba 1 700 $. Aj tu platí, že cena potrebuje dosiahnuť rastúce minimá a následne maximum, ktoré je však až na hladine point of control 3 250 $. Posledný prepad však znamenal pre Ethereum silnejší posun nadol v porovnaní s Bitcoinom. Výsledkom je klesajúca hodnota ETH voči BTC. Aj tu sa cena nachádza nad dvoma hlavnými supportami 2 150 $ a 1 700 $. Či ich udrží, ukáže len čas. Rovnako ako v prípade BTC aj tu môže prevládať medvedí scenár ešte najbližšie mesiace. Záleží od toho kedy sa BTC odrazí nahor. V takom prípade je pre Ethereum najbližšia hladina rezistencie na 2 700 $. Na reverziu budú potrebné aj vyššie lokálne minimá a maximá a navyše aj býčie objemy, ktoré stále chýbajú.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.  

Stream začína o 18.00. Link: https://www.twitch.tv/kryptotrejdersk  

KryptoTrejder online stream

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.