Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Analýza Bitcoinu a Ethereum (13.1.): Súčasný rastúci cyklus nie je ukončený

Článok

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu a iným altcoinom. Dnes sa na kráľa kryptomien Bitcoin ale aj na Ethereum (ETH) pozreli analytici portálu Kryptotrejder.sk.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BTC/USD

Posledné vytiahnutie na minime bolo pomerne silné o čom svečí vysoký spodný knôt. Z krátkodobého hľadiska je tak možné, že cena dosiahne znovu zónu okolo 47 000 $. Ak chceme pomýšľať nad reverziou trendu, tak cena by musela prekonať posledné maximum, ktoré sa nachádza až na hladine 52 000 $. Ak by aj cena dosiahla spomínanú zónu okolo 47 000 $ a rešpektovala ju ako rezistenciu, tak najdôležitejšie bude následne vytvoriť minimum aspoň na hladine 40 000 $. Ak by sme spadli pod 40 000 $, tak korekcia sa zjavne predĺži. Z dlhodobého hľadiska stále platí, že korekcia je bežná a súčasný rastúci cyklus nie je ukončený. Dlhodobé minimá sú stále vyššie a trend Bitcoinu zostáva býčí. Kedy presne nastane zastavenie korekcie nikto nevie, no jej sila je zhruba 42 %, čo je bežný údaj. Z krátkodobého hľadiska budeme hlavne sledovať či nedôjde ku reverzii trendu. Zatiaľ ju cena neindikuje.

ETH/USD

Trhová cena ETH sa momentálne nachádza v strede vlajky a z krátkodobého hľadiska tu môže vytvoriť lokálne maximum. Ak však bude rastúci trend pokračovať, tak rezistencia a target sa nachádza na hladine cca 3 650 $. Ide o dlhodobo významnú hladinu a okrem toho sa v tejto zóne nachádza aj rezistencia samotnej vlajky. Na spomínanú rezistenciu sa pravdepodobne nedostaneme hneď, ale cenu budú sprevádzať aj menšie poklesy. Ak by náhodou vznikla hlbšia korekcia, tak podastatné bude dosiahnuť vyššie minimum ako na hladine 3 000 $. Potom by sme mohli začať uvažovať nad reverziou trendu a následne prekonať rezistenciu vlajky. Momentálne to ešte nevidím na prerazenie rezistencie vlajky pri prvom pokuse. Je to samozrejme možné, no za aktuálnej situácie je v hre aj vytvorenie sideway štruktúry, kde rezistencia so supportom bude tak blízko, že nakoniec bude vlajka ukončená. Trend by však v takomto scenári musel byť býčí na celom trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.  

Stream začína o 18.00. Link: https://www.twitch.tv/kryptotrejdersk  

KryptoTrejder online stream

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.