Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu a ETH (6.1.): Je priskoro na závery, cena môže stále klesať

Článok

btc analyza
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu a iným altcoinom. Dnes sa na kráľa kryptomien Bitcoin ale aj na Ethereum (ETH) pozreli analytici portálu Kryptotrejder.sk.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

BTC/USD

Trhová cena smeruje na ďalší support, ktorý sa nachádza v oblasti 43 000 $ až 41 000 $. Nielenže sa tu nachádza predošlé dlhodobé dno ale aj horná hranica predošlej dlhodobej akumulačnej zóny z Q2 2021. Teraz nám ostáva už len počkať, ako sa cena pri kontakte s touto zónou zachová. V býčom scenári by sa cene podarilo udržať spomínanú supportnú zónu. Na to však cena potrebuje vytvoriť nižšiu volatilitu a hlavne potvrdiť dlhodobejšie vyššie dná a preraziť maximum medzi nimi. Do tej doby nebude rastúci trend a obrat potvrdený. Preto je priskoro na tvrdenie, že cena už našla minimum. V medveďom scenári by nepostačoval ani support a cena by hľadala dno nižšie. Aj keď RSI indikuje prepredanosť, cena môže stále klesať. Napriek tomu prepredanosť predpovedá, že lokálne minimum je blízko, aj keď len z krátkodobého hľadiska. Pokiaľ cena udrží ďalší support, tak cena Bitcoinu pokračuje v akumulačnej fáze.

ETH/USD

ETH v súčasnosti pokračuje v poklese a napriek tomu, že sme na supporte, tak lokálne dno nie je potvrdené. RSI taktiež idnikuje prepredanosť a je dosť moźné, že lokálne minimum je blízko. Identifikácia tohto minima je len krátkodobá záležitosť a na obrat trend si ešte pravdepodobne budeme musieť počkať. Ako vidíme, tak napriek tomu, že sa nachádzame v býčom patterne vlajky, tak cena sa môže uzavrieť aj prerazením supportu a nie len prerazením rezistencie. Momentálne budeme sledovať support na hladine 3 200 $, kde sa nachádza point of control. Zatiaľ je však vlajka stále validná a cena pokračuje v patterne smerom nadol. V býčom scenári je možné, že cena našla už lokálne minimum a z krátkodobého hľadiska pôjdeme smerom nahor. Tento scenár však nastane iba vtedy ak sa týmto smerom posunie celý trh. Volatilita posledného legu totižto vznikla iba pred pár hodinami a v takýchto prípadoch sa trh väčšinou hýbe spolu ako celok okrem niektorých výnimiek.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.