Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (9.7.): HODLeri momentálne nemajú veľa dôvodov na úsmev

Článok

BTC analýza
Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin sa stále nijak zásadne nehýbe. Ak by sa na cenu Bitcoinu pozeral začiatočník, tak by dokonca mohol povedať, že cena zastala. Keďže Bitcoin nemá jasne daný trend a pohybuje sa skôr do strany, tak tomu treba prispôsobiť aj trading.

HODLeri momentálne nemajú veľa dôvodov na úsmev, pretože cena Bitcoinu sa nehýbe. Dlhodobým hodlerom to v podstate môže byť jedno, pretože sú aj tak v zisku. Ak sa však niekto rozhodol pre HODL v tomto roku, tak práve zažíva ťažšie chvíle, pretože je zrejme v mínuse a cena Bitcoinu stojí. Nie je to však nič nezvyčajné, pretože aj takéto fázy na trhu musia byť. V súčasnom trhu, kde Bitcoin nemá jasný trend vyhráva trading. Ako teda vyzerá Bitcoin na 4H grafe?

4H graf

Dlhší čas sme držali tento channel (pozri graf). Priznám sa aj ja, že som skôr veril, že channel prerazíme smerom nahor. Dopredu som však avizoval, že akonáhle sa znova vrátime ku spodnej trendovke, tak to bude veľmi zlé. Bitcoin sa niekoľko krát pokúšal preraziť, ale všetky pokusy skončili neúspešne. Nakoniec sme sa včera ráno vrátili ku spodnej trendovke a tam to už bolo viac menej jasné.

Prišiel prieraz cez trendovku a channel bol porušený. Ako support vidím teraz hodnotu 30 724 – 31 080 USD. V tomto momente testujeme trendovku zo spodnej časti avšak neočakávam, že by sme sa nejako výraznejšie dokázali dostať späť do channelu.

Dominancia Bitcoinu

Za zmienku by možno ešte stála dominancia Bitcoinu. Keď sa pozriete na graf BTC a graf dominancie, tak vyzerajú dosť podobne akurát dominancia je o niečo pozadu. Bitcoin podobný channel prekonať nedokázal a nakoniec sa vrátil ku spodnej trendovky a prišiel priepal smerom dole. Niečo podobné by však mohlo nastať aj na dominancie. Ako prvé tu však očakávam rast z tohto falling wedgu. Myslím si však, že nás zastaví buď čiarkovaná trendovka alebo rezistencia. Rovnako ako to bolo na BTC a BTC nedokázal preraziť podobné rezistencie. Ak v tomto bode nastane odmietnutie, tak by sa s dominanciou mohlo stať to čo s Bitcoinom a to je návrat ku spodnej trendovke a následný prieraz smerom dole čo by dalo priestor altcoinom na rast.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.