Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (8.10.): Bitcoin prerazil kľúčové hladiny. Je tu veľká šanca na pokračovanie bull marketu

Článok

analýza
Zdroj: TradingView.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Tento týždeň môže byť z hľadiska ďalšieho vývoja označený kľudne aj ako kľúčový. Bitcoin totiž prekonal hneď niekoľko dôležitých hladín a čo je ešte dôležitejšie, tak sa nad nimi dokázal aj udržať.

Hlavný graf

Ja som asi 2-3 týždne stále začínal s rovnakým grafom, kde boli vyznačené rovnaké hladiny a išlo o rovnakú myšlienku. Toto sa však zmenilo. Bitcoin tento týždeň prekonal klesajúcu trendovku a rovnako aj vytvoril vyššie high. Nie len, že sme tieto hladiny prekonali, ale dokonca sa nad nimi stále držíme.

Za aktuálnej situácie by bolo úplne najlepšie, ak by sme už nešli na dennom grafe pod hodnotu 52 760 USD a teda nešlo by sme pod posledné high. Toto by bol úplne ten najlepší možný scenár. Avšak úplne by stačilo ak by sme len udržali klesajúcu trendovku. Kým sme nad touto trendovkou, tak je všetko bullish a každý pohyb dole je len korekcia.

Keď sa pozrieme na Bitcoin, tak tvoríme krásny rastúci channel. Vytvárame vyššie lows aj vyššie highs. Bitcoin za mňa vyzerá veľmi bullish.

Čo sa nesmie stať?

Aby som tomu dal nejakú myšlienku a záver. Za mňa sme stále v bull markete a myslím si, že tento rok príde nové ATH a stále máme nádej aj na 100K tento rok. On-chain dáta, technická aj fundamentálna analýza vyzerá veľmi dobre. Bitcoin to má krásne rozbehnuté. Čo to však môže pokaziť?

Ak by som sa pozrel na jeden faktor, ktorý celé toto môže zvrátiť tak je to nasledovné. Na klasických trhoch /akcie, indexy/ musí byť pokoj. Posledné týždne boli krásnym ukazovateľom toho, že ak je na trhoch panika a strach, tak klesá aj Bitcoin. Bitcoin mal za posledné 3 týždne 3 veľmi silné bearish fundamenty. Je dosť zaujímavé, že akonáhle sa posledných 7 dní neobjavil žiadny negatívny fundament, tak Bitocin letel hore.

Ak má tento bull market pokračovať a máme ísť na nové maximum, tak potrebujeme aby boli klasické trhy aspoň zastabilizované. Každý strach a panické výpredaje bohužiaľ zasiahnu aj Bitcoin a tým pádom ho môžu brzdiť. Ak však klasické trhy ešte aspoň 2-3 mesiace vydržia, tak Bitcoin môže kľudne prísť na 100 000 USD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.