Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.5.): Čo by sme si mali na grafe teraz všímať?

Článok

analyza-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ako prvé sa dnes pozrime na 4h graf. Na tomto grafe vidíme, že po dlhodobom pohybe v stúpajúcom kanáli sa Bitcoinu podarilo tento kanál nakoniec preraziť. Toto sa stalo už minulý týždeň. Následne sme prerazenú hranu dva krát otestovali a momentálne pokračujeme v smere nahor.

Poďme sa ale pozrieť ako by sa daný graf mohol ďalej vyvíjať. Čo by sme si mali momentálne najviac všímať na samotnom grafe?

Ako prvé by som spomenul čiernu trendovku, ktorá nás doposiaľ stále drží vo vzostupnom pohybe. Osobne si myslím, že túto trendovku nakoniec prerazíme a pôjdeme nadol. Je to len otázka času. Každopádne pokiaľ sa nachádzame nad ňou, sme stále bullish. Akonáhle ju ale prerazíme, pre mňa osobne to bude silný signál na short.

Druhú vec, ktorú si všímam na grafe je rezistencia, na ktorej sa momentálne nachádzame. Aby sme pokračovali hore, musíme túto zónu preraziť. Do tejto zóny spadá aj dlhodobá červená trendovka, ktorú si môžete lepšie prezrieť na 1D grafe. Toto je jednoducho extrémne silná zóna. Ak by sme chceli pokračovať v raste musíme jednoducho túto silnú zónu preraziť. Následný prioritný target by som videl niekde na hodnotách okolo 10200 až 10300 dolárov. Tu ale opäť potrebujeme vidieť značné objemy. Úprimne si myslím že na hladiny 10200 až 10300 by sme sa mohli dostať, ale trochu sa obávam toho aby to neskončilo len knôtom a následne príde bomba dole.

Prečo si to myslím si ukážeme na 1D grafe.

Ako prvé si hneď všimneme spomínanú červenú trendovku. Pozrime sa koľko krát prišlo zamietnutie z tejto trendovky. Pozrime sa kde bolo RSI keď sme prichádzali k tejto trendovke.  Navyše zakaždým prišla posledná silná  svieca, ktorá skončila na trendovke a bolo ,,hotovo“. Takto sa jednoducho trendovky neprerážajú. Toto mi indikuje, že sa nachádzame takmer na tope doterajšieho rastu, respektíve sme extrémne blízko a bude nasledovať nepríjemný pád. Taktiež sa dokonca nachádzame na 0,786 fibonacci retracement, čo je posledný možný retracement.

Áno, máme momentálne vo svete špecifickú situáciu a stať sa môže naozaj všeličo, ale dáta nám zvyčajne neklamú. Navyše, predpokladám, že je tu určite veľa z vás, ktorí sa už zúčastnili predchádzajúcich dotykov s hornou červenou trendovkou a dobre si pamätajú aký bol v danom čase sentiment.

Všetci Bitcoin ,,hajpovali“ a všetci išli to the moon. Neviem ako vy, ale ja mám menšie ,,déjavú“.

Otvorte si správy, alebo Twitter a pozrite si aktuálnu mienku ľudí na následný vývoj BTC.

Urobte si vlastný názor, ale za mňa párty na Bitcoine pomaly ale isto končí.

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tak na 1D grafe vidíme, že párty pravdepodobne bude končiť už aj tu. Dostali sme sa na moju vyznačenú hladinu, ktorú tam mám zakreslenú už ,,neaký ten piatok“.

Osobne si myslím, že sa od znázornenej prerušovanej trendovky odrazíme a pôjdeme na dominancii znovu neaký čas nazad dolu.

Keďže očakávam značný výpredaj na Bitcoine, to znamená, že kapitál z Bitcoinu začne ,,odtekať“ a tým pádom by dominancia mala ísť dole.

Na toto si ale musíme počkať a uvidíme či sa z danej zóny odrazíme. Pravdepodobnosť hrá ale v náš prospech.

 

Altcoin market cap

Čo k tomuto grafu? Každý kto sa pozrie na graf, tak je mu jasné, že sme stále v stúpajúcom kanáli.

K tomuto grafu by som povedal asi len pár slov. Vyznačil som dve hladiny. Prvú, čiernu hladinu by sme mali preraziť ak chceme byť stále na altcoinoch bullish. Druhú červenú hladinu nesmieme preraziť ak nechceme aby alty začali výrazne padať a začali downtrend.

Zónu medzi týmito hladinami by som nazval ako neutrálna zóna a ak by sme sa odrazili od červenej trendovky bol by som na altoch bullish až kým by sme neprišli po čiernu trendovku a naopak.

Bohužiaľ sa obávam, že veľmi pravdepodobný scenár je, že ak Bitcoin začne výrazne klesať stiahne so sebou aj altcoiny, ktoré pôjdu dolu oveľa výraznejšie, čo sa ukáže aj na ich market cape. V tomto prípade si myslím, že sa kapitál nebude presúvať z BTC do altov, ale že veľa obchodníkov pôjde skôr do fiatu, respektíve do thetru (USDT).

Ak by sa tento scenár naplnil, prioritne by som sledoval hladinu približne 72 miliárd dolárov.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.