Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (5.5.): Čo je potrebné, aby sa potvrdil bullrun? Ja som stále bearish

Článok

analyza-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Na vyšších časových rámcoch sledujem niečo takéto. Zhora nás stále tlačia dve trendové línie. Navyše aby sme definitívne potvrdili nejaký bull run, tak musíme vytvoriť higher high a dostať sa teda nad úroveň 10 500usd. Posledných 7 týždňových sviečok však bolo zelených a tak by som sa nečudoval, keby po týždňoch rastu prišiel aj týždeň poklesu.

Na 4H sa nám formuje pekný triangel a očakávam ešte jeden útok nahor. Tento útok však môže byť veľmi rýchly a môže skončiť len knotom a potom už zrejme pokles. Stále som bearish a stále si myslím, že je len otázka času kedy pôjdeme dole. Na to by sme však museli splniť určité podmienky a to sú :

  1. Breakdown čiarkovanej trendovej línie
  2. Breakdown cez MA77
  3. Až potom by prišla na radu nosná trendová línia, ktorá nás drží od začiatku. Od toho sme však zatiaľ ďaleko.

Tým, že sa Bitcoin stále drží takto vysoko, tak sa ešte bude pokúšať o nové high, ktoré môže byť teoreticky to posledné. Samozrejme máme niekoľko dní pred halvingom a očakávať môžeme naozaj všetko od veľkých výpredajov od špekulantov až po nečakanú pumpu. Ja by som sa však stále prikláňal viac k celkovému poklesu.

Altocinová kapitalizácia

Altocinová kapitalizácia sa nerozhodla pre triangel, ale pre klasickú ABC korekciu, kde C došlo na nové low a z tejto hladiny nastal odraz. To, že skutočne nastal odraz vidíme aj na zelených číslach altov dnešné ráno. Stále je teda možné aj nové high, ale celkovo sa prikláňam skôr či neskôr k poklesu. Na to aby bol bearish scenár aktivovaný však potrebujeme urobiť breakdown trendovej línie od ktorej sme zatiaľ ďaleko.

Dominancia

Dominancia je clekovo bullish a stále sme neprekonali nosnú trendovú líniu, ktorá nás drží od januára 2018. O altcoinovej sezóne či nebodaj altcoinovom bull rune, tak nemôže byť žiadna reč. Aj pri poslednom výstrele a poklese nám vystrelila zároveň aj dominancia, ktorá ukázala svoju silu. Na grafe však vidíme rising wedge a vidíme aj divergencia na RSI a z tohto pohľadu by som sa nečudoval menšiemu poklesu čo by mohlo dať priestor altom. Každý pokles je však len korekciou a hlavný smer je stále nahor.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o [09:00]. Aj to je členstvo Trader2.0. Telegram Trader 2.0 nájdete tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.