Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (30.4.): RSI naznačuje extrémnu prekúpenosť, long by bol rizikový

Článok

analyza-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Dnes sa v prvom rade pozrieme na 1D graf. Nech sa na tento graf pozerám akokoľvek, toto proste vypadá veľmi bullish. Aj keď ešte nevieme ako uzavrie dnešná denná sviečka, posledné dve sviece vyzerajú extrémne bullish. Jednoducho silné sviece podporené obrovským volume. Toto jednoducho nemôžeme prehliadnuť. Prerazili sme dokonca stúpajúci kanál, v ktorom sme sa pohybovali značný čas a taktiež sme prerazili čiernu trendovku ťahajúcu sa od posledného lokálneho high.

Po prerazení danej čiernej trendovky smer takmer ,,okamžite,, spravili obrovský rast cez 20 %. Toto mohlo byť čiastočne spôsobené aj likvidáciou shortov otvorených na hladinách okolo 8000 dolárov.

Čo momentálne sledovať na grafe?

Na 1D grafe ako prvé vidím RSI indikátor, ktorý je už v extrémne prekúpenej oblasti. Toto nám naznačuje, že sa blíži koniec rastu, minimálne na neaký rozumný čas, za ktorý hodnoty na RSI ,,vychladnú,, a spadnú na priateľnejšie hodnoty.

Druhá extrémne dôležitá vec, ktorú teraz treba sledovať je horná červená trendovka, ktorá sa tiahne už od roku 2018 a zakaždým prišlo na tejto trendovke k obrovskému zamietnutiu. Tu by som bol veľmi opatrný.

Keď sa prepneme na 4H graf, tu sa stačí pozrieť na jednu jedinú vec a tou jej znovu RSI indikátor. Nachádzame sa na hodnote takmer 90, čo je extrémne prekúpená hodnota.

Ďalej vidíme v podstate exponenciálny rast, ktorý zvyčajne končí druhou exponenciálou – opačným smerom.

Navyše ak by sme sa prepli na 1H graf, už tam pekne vidno krásne divergencie, takže ak prihliadnem na tieto skutočnosti, je absolútne nelogické a extrémne riskantné ísť teraz do longu. Jednoducho, kto nechytil tento pohyb od ceny približne 8000 dolárov, teraz je už neskoro.

Je ešte šanca, že spravíme posledný pin bar na dotyk s červenou trendovkou, ale dovolím si tvrdiť, že následne pôjdeme na 90 % dole do korekcie. Sme síce bullish, ale graf už potrebuje korekciu.

Teraz by sme mohli začať silno uvažovať o otvorení shortov. Je tu ale jedno veľké ALE.

Najprv potrebujeme vidieť silnejšie zamietnutie, ako potvrdenie, že sme naozaj na konci rastu. Osobne by som chcel vidieť aspon jednu silnú červenú sviecu na 4H podporenú objemami. Následne by sme mohli začať uvažovať o otvorení shortu.

Taktiež je ešte možné, že pôjdeme neaký čas do strany a chvíľku si ,,posedíme,, pod červenou trendovkou. Tu bude potom treba sledovať ostatné indikátory na odhadnutie ďalšieho pohybu.

Na toto si ale budeme musieť počkať.

Ak by som vám mal dať nejakú priateľskú radu, určite by som nešiel teraz do longu.

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tak na 1D grafe vidíme, že konečne prišlo k výraznejšiemu odrazu smerom UP, ako sme predpokladali už niekoľko dní.

Momentálne by som očakával postupný pohyb aspoň k 68 %. K tomuto asi viac nieje čo dodať na základe aktuálnych dát. Uvidíme ako bude reagovať dominancia v najbližších dňoch.

Každopádne vidíme, že Bitcoin znovu ukazuje svoje postavenie, a že je jednoducho jednotka na kryptomenovom trhu.

Altcoin market cap

Altcoinový market cap je na tom vcelku podobne ako BTC.

Celková kapitalizácia išla hore, ale altcoiny nespravili až taký rast ako by som čakal vzhľadom na pohyb Bitcoinu. Na mysli mám samozrejme veľké altcoiny (ETH, ADA, LTC, LINK …). Myslím, že je to hlavne preto, že väčšina kapitálu išla hlavne do Bitcoinu.

Čo sa týk samotného 4H grafu, pohybujeme sa stále v kanáli, kde prišiel odraz z hornej trendovky. Momentálne vidíme, že by sme mali klesať, ale zakreslil som do grafu aj ďalší možný priebeh, ktorý sa často vyskytuje na tope a v extrémnych oblastiach RSI.

Zatiaľ len čisto teoreticky, ale ak by šiel Bitcoin po včerajšej pumpe neaký čas do strany a nespravil by tvrdú korekciu okamžite smerom dole, myslím, že by to mohlo mať celkom dobrý vplyv na altcoiny. Tie by mohli postupne dobehnúť rozdielne percentá s Bitcoinom.

Zatiaľ to ešte nevieme povedať či to naozaj takto bude, ale veľa altcoinov má celkom pekné bullish štruktúry, ako keby boli pripravené a ,,čakajú,, na svoju chvíľku slávy. Tá by naozaj mohla nasledujúce dni prísť. Bitcoin musí ísť ale do strany, respektíve nesmie robiť žiadne prudké pohyby.

Každopádne, znovu priateľská rada: akokoľvek dobre môže niečo vypadať, nezabúdajte na stop loss príkazy.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.