Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (28.1.): Bitcoin zatiaľ bez výraznejšieho odrazu

Článok

btc analyza
Zdroj: Canva.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ahojte dnes sa pozrieme znova na analýzu Bitcoinu. Pozrieme si denný graf aj 4H graf a vyznačíme si dôležité zóny.

Celkový trend

Ak sa pozrieme na denný graf, tak tu nie je jednoducho nič bullish. Nikto nevieme kde je dno a tipovať teraz, že hranica 30K musí byť dno lebo je smiešne. Ak sa pozriem na celý tento pokles, tak vidím hneď niekoľko zásadných vecí. Pokles má stále rovnakú silu. Ak sa pozrieme na dynamiku, tak tu nevidno, že by predávajúci strácali silu a poklsy by boli čoraz slabšie. Tá sila poklesu je stále rovnaká. Rovnako vidíme, že takmer od začiatku sme pod MA21 a pod trendovkou. Rovnako vidíme, že tá rovnica prepadu sa nemení. Najskôr príde pád potom pár dní do strany a zase pád.

Tým chcem jednoducho povedať, že zatiaľ nevidíme žiadnu nákupnú silu. Vyznačiť si support je super, ale support je len vyššia pravdepodobnosť, že príde odraz. Support neznamená nič iné len pravdepodobnosť, že tam budú nákupné objednávky. Lenže realita je taká, že tam nákupné objednávky nie sú. Zatiaľ na tomto grafe nevidíme žiadnu chuť ísť hore. Nevidíme tam žiadny nákupný objem ani higher low či higher high. Dokonca nevidíme zatiaľ ani pohyb do strany či breaknutie trendovky čo MA21. Zatiaľ tu nie je nič čo by nasvedčovalo tomu, že sme sa odrazili zo dna.

A to čo chcete na dne vidieť je nákupný impulz a ten tu zatiaľ moc neni.

Ako to vyzerá krátkodobo?

Z krátkodobého hľadiska som si vyznačil dve zóny, kde by som si vedel predstaviť otvoriť pozície. Všetko však záleží od aktuálnej situácie. Z rezistencie by som shortoval a zo supportu longoval. Avšak je veľmi dôležité ako sa v danej zóne budeme správať. Ak napríklad prídeme do rezistencie a tam bude stále nákupná sila a objemy nákupov sa budú zvyšovať, tak do shortu určite nepôjdem.

Bitcoin sa teraz bude spamätávať po tom výraznom prepade a preto si zrejme vytvorí nejaký range či channel, kde sa bude istú dobu pohybovať. Tak to v tejto korekcii robí stále.

Altcoiny vyzerajú dosť podobne ako ako práve Bitcoin. Aktuálne to na nejaké dlhé trendy nevidím a skôr to vidím na pohyby v rámci nejakého patternu či rangu. Práve na to sa budeme vo VIP skupine sústrediť a to budeme obchodovať.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.